Kvitová si to rozdá se Šafářovou! Promluví do jejich souboje i Jágr?

Bude se radovat z titulu pro nejlepšího českého sportovce Šafářová (vlevo), Jágr (uprostřed), nebo Kvitová (vpravo)? Rybník jim mohou vypálit ale i další sportovci.
 Ostatní sporty 
01. prosince 2015 19:47 / Facebook
Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová se zase bude ucházet o titul Sportovec roku, tentokrát pro rok 2015. Loňské obhájkyni ale může pokazit radost reprezentační kolegyně Lucie Šafářová, která si letos vedla výtečně. Jenomže pozadu nemusí zůstat ani Jaromír Jágr, který na letošním domácím mistrovství ukázal, že je nejlepším hokejistou české historie!

Jágr může ukončit ženskou nadvládu mezi nejlepším národním sportovcem. V posledních devíti letech totiž na prvenství dosáhla vždy žena, ať už to byla loni nebo v roce 2011 Kvitová, nebo dříve například rychlobruslařka Martina Sáblíková či oštěpařka Barbora Špotáková.

Kvitová loni vyhrála Wimbledon a bylo jasné, že jí prvenství nemůže ujít. Jenomže letos se jí příliš nedařilo, trochu ji zastínila Šafářová, která v první půli roku dvakrát triumfovala ve čtyřhře v grandslamu. Potom ji ale také zpomalily zdravotní problémy jako Kvitovou.

Jágr byl posledním mužským vítězem, který si v roce 2005 cenu připsal. Nyní by si ji po deseti letech znovu zasloužil, protože na letošním květnovém mistrovství světa v Praze předvedl, že na něj ani mnozí mladíci nemají. Přestože český tým nakonec zůstal bez medaile, kvůli Jágrovi a jeho skvělým výkonům byl hrdý celý národ.

V nominované desítce jsou ale i jiná želízka v ohni. Martina Sáblíková je pravidelnou medailistkou na mistrovství světa, dobře si vedla i biatlonistka Gabriela Soukalová, atletka Zuzana Hejnová se dovedla zlatě vrátit po zranění, a vědět i sobě dali i biatlonista Ondřej Moravec, vodní slalomář Jiří Prskavec, veslař Ondřej Synek nebo cyklista Zdeněk Štybar.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Těhotná blogerka Nikol Moravcová zářila po boku pohledného staršího muže

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Simona Krainová na obálce Marie Claire. I se svým revolučním beauty drinkem

2. Liam Gallagher se objeví už v pátek v Praze

3. Tamara Klusová prozradila, jaké šílenosti provázely její třetí těhotenství

4. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

5. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn