Hejnová za sebou nechala Sáblíkovou, Kvitovou i Jágra

Hejnová se letos vrátila na trůj pro nejlepší běžkyni na 400 metrů překážek i pro nejlepší sportovkyni Česka.
 Ostatní sporty 
22. prosince 2015 15:06 / Facebook
Anketu o nejlepšího českého sportovce roku jednoznačně vyhrála atletka Zuzana Hejnová, která je mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek. Po dvou letech se tak vrátila na trůn, když za sebou nechala taková jména jako Petra Kvitová, Jaromír Jágr nebo Martina Sáblíková.

Hejnová výhru v hlasování sportovních novinářů nečekala. „Vůbec by mě nenapadlo, že bych mohla zvítězit po vynechané sezóně 2014,“ řekla Hejnová. Loni nezávodila kvůli zdravotním problémům. Ani to ale nemělo vliv na to, aby se vrátila na trůn jak pro královnu v běhu přes překážky na 400 metrů, tak pro nejlepší sportovkyni roku. Vítězkou se stala podruhé, prvně to bylo v roce 2013. „Moc jsem neřešila, kdo vyhraje. Ale mnoha lidem se to dvakrát vyhrát nepodařilo. Už poprvé to bylo skvělé a podruhé už jsem v to ani nedoufala,“ přiznala atletka.

Cenu považuje za třešničku na dortu celé sezóny. Hejnová zároveň prodloužila ženskou nadvládu, protože ocenění už deset let získávají pouze ženy. Naposledy ho v roce 2005 získal Jaromír Jágr, poté se vystřídala u triumfu například Hejnová, Petra Kvitová nebo Martina Sáblíková.

Všechny další sportovce však letos nechala atletka za sebou. Druhá skončila Martina Sáblíková a třetí biatlonista Ondřej Moravec. Hejnová získala čtvrt milionu korun. Mezi kolektivy jasně kralovaly české tenistky, které letos už počtvrté za posledních pět let triumfovaly ve Fed Cupu. V anketě vyhrály potřetí za posledních pět let.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn