Konečně! Čech má nejvíce nul ze všech brankářů anglické Premier League

Čech to dokázal. Z rekordu měl velkou radost (vpravo). Mezi mnoha gratulanty byl i tenistka Štěpánek (vlevo).
 Fotbal 
29. prosince 2015 11:43 / Facebook
Tak to tu ještě nebylo! Žádný brankář v anglické Premier League nevychytal za svou kariéru 170 nul. Až nyní se to podařilo českému brankáři Petrovi Čechovi, který se tak stal historicky nejúspěšnějším brankářem nejvyšší anglické soutěže.

Čech dlouho držel 169 čistých kont spolu s bývalým anglickým brankářem Davidem Jamesem. Aby se ale osamostatnil na první příčce, chyběla mu ještě jedna nula. Přestože si na ni chvíli počkal, nakonec se dočkal. Čisté konto udržel proti Bournemouthu, když Arsenal zvítězil 2:0.

A Čech byl šťastný. „Jsem rád, že se to povedlo,“ usmíval se. Za Arsenal neinkasoval v osmi zápasech. Zbylých 162 nul vychytal v Chelsea, odkud před letošní sezónou po jedenácti letech odešel. Byl totiž deset let jedničkou, ale potom se ocitl na lavičce a příležitost dostával Thibaut Courtois, který Čecha vystrnadil.

Čech však nyní dokázal, že je nejlepší. Dostal se na první příčku ve vychytaných nulách, ale také s Arsenalem v soutěžním žebříčku. A jeho trenér Arséne Wenger nešetřil chválou na brankářovu adresu. Podle Wengera je těžké udržet si formu tak dlouhou dobu, ale Čechovi se to daří.

Čech však nepřisuzuje rekord pouze sám sobě. „Musím poděkovat všem klukům, kteří se mnou za tu dobu hráli a pomohli mi k rekordu. Sám bych nic nedokázal,“ vysekl Čech poklonu jak současným spoluhráčům z Arsenalu, tak bývalým z Chelsea.

Gólman věří, že když v minulosti jeho nuly pomohly Chelsea čtyřikrát k titulu, tentokrát to pomůže Arsenalu. „Podle dosavadního průběhu sezóny je to určitě v našich silách, ale očekávám, že se o titul bude bojovat až do posledního kola,“ dodal Čech.

Přiznal, že přijal mnoho gratulací. Mezi gratulanty nechyběl ani tenista Radek Štěpánek, který si oblékl dres s číslem 170 na prsou, který připomíná vychytané nuly. „Rekordní slavnostní dres jsem měl připravený a rád ho vybaluju. Jsem rád, že se o naší zemi ví a mluví po světě i díky skvělým a výjimečným Čechům, jako je právě Petr Čech,“ dodal Štěpánek.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn