Je dobojováno! Fotbalový brankář Pavel Srníček vydechl naposledy

Srníček se živil fotbalem celý život. Ani sport ho ale neuchránil od brzké smrti.
 Fotbal 
29. prosince 2015 17:30 / www.shropshirestar.com
Nejhorší Vánoce zažila rodina bývalého fotbalového brankáře Pavla Srníčka, který zemřel v pouhých 47 letech a po životě protkaném sportem. Před svátky ho postihl srdeční kolaps, v úterý ho lékaři kvůli nenávratnému poškození mozku odpojili od přístrojů. Jeho rodina stála po boku exreprezentačního brankáře do poslední chvíle.

Když přišla před Vánoci zpráva o tom, že Srníček zkolaboval při relaxačním běhu v Bohumíně, kde žije jeho rodina, všichni mu drželi pěsti, aby se uzdravil. Jenomže čekání bylo marné a stal se pravý opak.

Srníčkovo srdce prý po kolapsu nebilo 20 minut a to se odrazilo na jeho zdravotním stavu. I přes nejlepší péči lékařů se ukázalo, že má nenávratně poškozený mozek. Proto lékaři rozhodli, že ho odpojí od přístrojů, které ho drží při životě.

Po zprávě o Srníčkově smrti se okamžitě zaplavily sociální sítě. Fanoušci, ale i další lidé, které fotbalistova smrt zasáhla, mu přejí, aby odpočíval v pokoji.

Srníček přitom celý život prošel ruku v ruce se sportem. Vyrostl v Baníku Ostrava a poté zamířil do Anglie, kde působil v Newcastlu, Sheffieldu, Portsmouthu nebo West Hamu. Odchytal také téměř pět desítek zápasů za reprezentaci. Kariéru ukončil v roce 2007 před čtyřicítkou. Dosud trénoval brankáře ve Spartě. Ani každodenní pohyb ho však neodvrátil od brzké smrti, která zasáhla celý fotbalový svět.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Fotbalista Jeřábek chce do Itálie

2. SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní vlasové produkty od Tomáše Arsova

3. Eva Holubová si pořídila dům na Sicílii

4. Vanda Hybnerová o Velikonocích smaží řízky pro celou vesnici!

5. Michal David to se svým vnukem rozjel na Kanárech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn