Potvrzeno! Vítězný kůň z Velké pardubické dopoval

Stromský může podruhé v životě přijít o titul ve Velké pardubické. V minulosti ho diskvalifikovali kvůli nedodržení trati, tentokrát se u jeho koně potvrdil doping.
 Ostatní sporty 
20. ledna 2016 00:02 / Facebook
Tak to je pořádný poprask na dostihové scéně! Výsledky testů potvrdily, že vítězný kůň Velké pardubické Nikas dopoval! Jezdec Marek Stromský tak nejspíš podruhé přijde o titul!

Kůň měl nepovolené látky, a to theobromin a kofein. Přestože je měl v zanedbatelné hodnotě a prý nemohly mít na výkon koně vliv, vítěze kvůli požití dopingu nejspíš čeká diskvalifikace.

O diskvalifikaci rozhodne komise, která však nemá příliš na výběr. Pokud byl kůň pod vlivem zakázaných látek, je povinná diskvalifikace. Jestli Nikas o vítězství přijde, vítězem se stane Ribelino s žokejem Pavlem Kašným.

Současný vítěz Marek Stromský by tak podruhé v životě přišel o prvenství. Poprvé se tak stalo, když vyhrál v roce 2008 na Amantovi Gris, ale pak ho vyloučili kvůli nedodržení dráhy.

Trenér Nikase Stanislav Popelka je zprávou přímo zdrcený a celou záležitost považuje za degradaci jeho trenérského úspěchu, ale i práce ostatních. Hodlá se bránit i soudní cestou, protože vinu svaluje na společnost Troubecká hospodářská, od které bere krmení. Podle Popelky totiž byly zakázané látky v krmení pro koně, kde je rozhodně nečekal a nebyly deklarované na obalu. Jak celá záležitost dopadne? Ať už jakkoliv, je to teda pořádný průšvih!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

V Bruselu ztrácí nervy! A vyhrožují a vyhrožují. Oni vlastně ani nic jiného neumí

Krimi

Šílenec! Narozeniny slavil na ulici střelbou ze samopalu!

1. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!

2. Tahle silikonová prsa si hýčká brankář Pavelec. Modelka Tereza Budková vypadá skvostně!

3. Nádherná Eva Mendes je pod čepcem? S Ryanem Goslingem jsou prý manželé!

4. Obavy Angeliny se naplnily! Údajná milenka Brada Pitta Marion Cotillard potvrdila těhotenství!

5. Pamatujete na Gilmorova děvčata? Takhle se za 16 let změnila představitelka roztomilé Rory!