Vláďo, Vláďo, z toho už se nevyvlečeš! Kolik hrozí Růžičkovi za korupci?

Zlatou olympijskou medaili z Nagana a další úspěchy Růžička naprosto zastínil úplatkářskou aférou, která se okolo něj už zhruba rok točí. Půjde kvůli ní do vězení?
 Hokej 
27. ledna 2016 20:25 / Facebook
Tak z téhle oprátky už se asi nedostane! Bývalý hokejový trenér Vladimír Růžička bude v následujících týdnech těžce usínat. Policie totiž zahájila trestní stíhání olympijského vítěze z Nagana, kterého podezřívá ze zpronevěry. Celá kauza začala před rokem, kdy podnikatel Miroslav Palaščák obvinil Růžičku, že bere úplatky od rodičů, aby jejich děti hrály hokej.

Vše začalo jedním zveřejněným videem, na kterém se podnikatel Palaščák snažil dokázat, že Růžička bere úplatky. Sám mu měl dát půl milionu korun za to, aby jeho syn David hrál hokej ve Slavii. Jenomže jeho syn nedostal šanci, a tak se rozhodl vyjít s celou záležitostí na světlo.

Přestože Růžička peníze vrátil, rozjetý vlak už nezastavil. Přihlásili se další rodiče, kteří Palaščákova slova o úplatcích pro Růžičku potvrdili.

Policie se v celém případu šťourala, až nakonec exkouče nároďáku obvinila. „Dvaapadesátiletý muž si dnes převzal písemnost. Od chvíle převzetí je stíhaný pro zpronevěru,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Růžičkovi hrozí až pětileté vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Současný trenér Chomutova nejprve tvrdil, že peníze od Palaščáka byly finanční dar Slavii, potom že to byla půjčka, kterou vrátil, ale nakonec se do toho sám tak zamotal, že raději neříkal nic. Kvůli celé záležitosti Růžička odešel od reprezentace. Jak tohle dopadne?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Tomu se snad ani nechce věřit! Nečekaná spojenectví v boji proti migrantům! Konečně jim někdo zatne tipec!

Krimi

Bezbranného muže zavraždil školák s kamarádem tak brutálně, že to otřáslo i zkušenými policisty!

1. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!

2. Jak vypadají světové celebrity BEZ MAKE-UPU? Některé byste ani nepoznali!

3. Paris Hilton zářila na přehlídce! Vypadala fantasticky a do kapsy strčila i o polovinu mladší modelky

4. Zpěvačka Monika Bagárová vypadá nevinně, ale opak je pravdou! Takhle rafinovaně dráždila své fanoušky.

5. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!