Vyhořely před cílem! Kdy se H a H dočkají?

Hradecká (vlevo) s Hlaváčkovou po svém návratu k sobě stále na grandslamový titul čekají. Na Australian Open k němu měly hodně blízko.
 Tenis
29. ledna 2016 15:54 / Facebook
Před cílovou páskou došel dech českému tenisovému páru Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková, které zakončily svou spanilou jízdu na Australian Open prohrou ve finále. Pohár pro vítězky jim vyfoukla Martina Hingisová se Saniou Mirzaovou. Česká dvojice si tak po svém návratu k sobě bude muset na první grandslamové vítězství počkat!

Tandem H a H měl kousíček od toho, aby zopakoval loňskou senzaci, kdy vyhrála finále česká hráčka. Tehdy to byla Lucie Šafářová se svoji americkou kolegyní Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Letos se českoamerická dvojice nezúčastnila kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům.

Světové deblové jedničky, Švýcarka s Indkou, neměly s českou dvojicí vůbec lehkou práci. V prvním setu se páry obíraly o podání, co to šlo. Vyrovnaná hra směřovala dokonce k tomu, že by ji Češky mohly vyhrát. Jenomže zatímco Hlaváčková rozdávala výborné míče a starala se o vynikající prohozy, Hradecké to vázlo. Předvedla sice pár svých tradičních přeběhů u sítě, ale některým jejím míčům scházela přesnost.

Přestože Hradecká podávala na vítězství v první sadě, soupeřky jí vzaly podání a vyrovnaly. Set šel až do zkrácené hry, kterou jasně ovládla Hingisová s Mirzaovou, ačkoliv statistika mluvila lépe pro Česky, které zahrály o jeden vítězný míč více a na druhé straně měly i méně nevynucených chyb. Jenomže druhá sada už byla o něčem jiném. Bývalá singlová světová jednička Hingisová se se svojí partnerkou dostala do rychlého vedení 2:0, které už si obě zkušené tenistky hlídaly. Ačkoliv se česká dvojice snažila, zápas už nezvrátila a druhý set prohrála 3:6.

Hradecká s Hlaváčkovou už v minulosti vyhrály French Open a US Open, ale na další grandslamový titul si budou muset počkat. Nutno však říct, že se jejich hra dostává do doby, než se rozešly. Před dvěma lety totiž Hlaváčková Hradeckou nečekaně opustila a zdálo se, že se nejlepší český deblový pár už k sobě nevrátí. Hlaváčková však potom uznala chybu a Hradecká ji vzala zpátky.