Světová jednička na kolenou! Vítězka ji vychválila do nebe

Kerberová (vlevo) šokovala svět i sebe samu. Dostala na kolena světovou jedničku Serenu Williamsovou (vpravo) a připsala si první grandslamový titul!
 Tenis 
30. ledna 2016 13:31 / Facebook
Silné údery, přechody na síť ani hecování sebe samé nepomohlo světové tenisové jedničce Sereně Williamsové, aby dokázala ve finále Australian Open zvítězit. Uběhala ji Němka Angelique Kerberová, která získala první grandslamový titul v kariéře. Williamsovou při přebírání poháru vychválila do nebe a nazvala ji legendou!

Před finále by si málokdo vsadil na Kerberovou, protože Williamsová měla možnost získat 22 grandslamový titul v kariéře, čímž by vyrovnala rekord Němky Steffi Grafové. Jenomže běhavá levačka vracela všechny míčky a nutila Williamsovou k chybám. V prvním setu jí několikrát vzala podání, a přestože si prohrála i své vlastní, první sadu získala v poměru 6:4.

Šokovaná Williamsová se rychle oklepala a začala hrát přesněji. Přestože se Kerberová bránila, Američanka srovnala sety výhrou 6:3. Ve třetí rozhodující sadě začala Němka jako z partesu. Brzy vzala světové jedničce podání a vedla 2:0.

Jenomže nebyla by to Williamsová, aby zápas nezdramatizovala. Vyrovnala na 2:2, avšak poté se zase ke slovu přihlásila Kerberová, která šňůrou posunula skóre ve svůj prospěch na 5:2. Williamsová si potom udržela své podání, a dokonce Kerberové znovu servis vzala a dotáhla se na 4:5. Jenomže pak kupila chybu za chybou a prohrála si vlastní podání, čímž přišla o možnost získat titul.

Williamsová však jakékoliv chmury nedala znát, ihned se vrhla na opačnou stranu k radující se Kerberové, objala ji a srdečně jí popřála. Při převzetí ceny za druhé místo řekla, že Němce ze srdce přeje první grandslamový titul. Kerberová Sereně oplatila stejnou mincí. Nazvala ji legendou, která je vzorem pro mnoho lidí na světě. Williamsová si však bude muset na vyrovnání rekordu v počtu grandslamů ještě počkat!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Tomu se snad ani nechce věřit! Nečekaná spojenectví v boji proti migrantům! Konečně jim někdo zatne tipec!

Krimi

Muže rozlítilo, že chtěl jeho kamarád spát. Tak ho začal škrtit, kopat a mlátit!

1. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!

2. Jak vypadají světové celebrity BEZ MAKE-UPU? Některé byste ani nepoznali!

3. Paris Hilton zářila na přehlídce! Vypadala fantasticky a do kapsy strčila i o polovinu mladší modelky

4. Zpěvačka Monika Bagárová vypadá nevinně, ale opak je pravdou! Takhle rafinovaně dráždila své fanoušky.

5. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!