Co se to na české tenisové scéně děje? Štěpánek je dalším v pořadí, který ukončil spolupráci s trenérem!

Petr Korda (vlevo) po třinácti letech ukončil spolupráci s tenistou Radkem Štěpánkem (vpravo).
 Tenis 
01. února 2016 17:00 / Facebook
Třináct let. Přesně tolik dlouhých let spolupracoval Radek Štěpánek s trenérem Petrem Kordou. Nyní je však tenisový veterán Štěpánek na všechno sám! Korda mu dal totiž vale a ukončil s ním spolupráci!

Bývalá světová tenisová dvojka se Štěpánkem dokázala velké věci. V roce 2006 totiž pod jeho vedením zaujal sedmatřicetiletý tenista osmé místo ve světovém žebříčku. Od té doby už uběhla řada let a Štěpánek se poslední dobou orientuje spíše na čtyřhru, kde skutečně válí. S novým parťákem Danielem Nestorem se totiž na nedávném Australian Open probojoval až do finále, kde však padli.

Právě to, že veterán preferuje čtyřhru, stojí za ukončením spolupráce s Kordou. „V deblu mu už nemůžu moc pomoct. V prosinci jsem Radka připravil na jeho sóloplavbu a teď už je v tom sám. Měl by jít v deblu svým vlastním směrem. Dospěl jsem k názoru, že po třinácti letech je na čase se rozejít,“ řekl Korda.

Čeští tenisté v poslední době mění své trenéry jako na běžícím páse. Před týdnem se rozpadla dlouholetá spolupráce světové devítky Petry Kvitové s Davidem Kotyzou. Hráčka momentálně trénuje sama a nástupce Kotyzy stále hledá. Spekulovalo se i o uznávané bývalé tenistce Martině Navrátilové. To však neklapne. „Chci mužského trenéra,” řekla Kvitová.

Po dvou a půl měsících skončila i spolupráce Jiřího Veselého s Tomášem Krupou. Na rozchodu se dohodli po vyřazení padesátého hráče světa v úvodním kole Australian Open. „Pracovně jsme neměli žádný problém, ale nerozuměli jsme si mimo kurt. A to je při dlouhých společných pobytech důležité," vysvětlil tenista.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

V Bruselu ztrácí nervy! A vyhrožují a vyhrožují. Oni vlastně ani nic jiného neumí

Krimi

Bastard! Do kávy naházel hypnotika a pak omámené ženy sexuálně zneužil!

1. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!

2. Tahle silikonová prsa si hýčká brankář Pavelec. Modelka Tereza Budková vypadá skvostně!

3. Nádherná Eva Mendes je pod čepcem? S Ryanem Goslingem jsou prý manželé!

4. Obavy Angeliny se naplnily! Údajná milenka Brada Pitta Marion Cotillard potvrdila těhotenství!

5. Pamatujete na Gilmorova děvčata? Takhle se za 16 let změnila představitelka roztomilé Rory!