Ledová královna! Martina to znovu dokázala a ovládla dlouhé tratě!

Je to tam! Sáblíková urvala druhé zlato! Vyrovnala tak německou rychlobruslařku Friesingerovou, která je historicky nejúspěšnější.
 Ostatní sporty 
13. února 2016 10:03 / Facebook
Na tu ženskou nikdo nemá! Rychlobruslařka Martina Sáblíková opět převálcovala všechny soupeřky! Na mistrovství světa v ruské Kolomně si pověsila na krk zlatou medaili za vítězství na trati pěti kilometrů. Potvrdila tak desetiletou nadvládu na této trase.

Sáblíková je v Kolomně velice úspěšná. Těsně o osm setin vyhrála na třech kilometrech, na pěti už neměla konkurenci. Na druhou Nizozemku Carien Kleibeukerovou měla náskok skoro čtyři sekundy.

Česká závodnice tak opět dokázala, že ji nemůže nikdo na dlouhých tratích ohrozit a že především na pěti kilometrům vládne železnou rukou. Ačkoliv měla v nohách vítězství ze tří kilometrů, na pětce jela fantasticky. „Byl to úplně jiný závod. Jelo se mi technicky líp. Pětka bolela méně než trojka,“ přiznala Sáblíková.

Přesto však neměla lehkou práci. Kleibeukerová zajela skvělý čas 6:54,96, což Sáblíkové vyrazilo dech. Trenér Petr Novák však Češce připomněl, že v místě drží rekord a stačí jí zajet 6:53. „To mě uklidnilo,“ uvedla Sáblíková.

Ať je to, jak chce, dvě medaile jsou doma. Sáblíková si tak splnila svůj cíl, že chce ze světového šampionátu přivést dvě zlata. Ještě přitom není konec a možná nějakou další medailí překvapí.

Pokud by se jí to podařilo, mohla by se dostat čela historického pořadí nejúspěšnějších rychlobruslařek. Zlatem na pětce, které bylo dvanácté na světových šampionátech na jednotlivých tratích, se totiž dotáhla na nejúspěšnější Anni Friesingerovou z Německa. Osamostatní se po nedělním závodu na 1500 metrů?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Bože, chraň nás před podobnými magory! Na prezidenta České republiky chce kandidovat šílenec, který...

Krimi

Tátovi se ztratil autistický syn! Zřejmě někde cestuje vlakem či MHD!

1. Bývalka Brada Pitta oslavila 44. narozeniny. Při té příležitosti sdílela fotografii, kde je úplně...

2. Dara Rolins prolomila mlčení a zveřejnila srdcervoucí fotku.

3. JDE Z NÍ STRACH! Na veřejnost uniklo video, ve kterém Angelina Jolie mluví o znásilnění a rituálech plných...

4. Eva Herzigová je ve 43 letech stále v kurzu! Na týdnu módy v Miláně byla ozdobou přehlídky.

5. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!