Petře, jak to děláš? Soukalová myslela na přítele a urvala pro Češky zlato

Česká štafeta opět slaví. V Presque Isle vyhrála první místo. Velkou zásluhu na tom měla Gabriela Soukalová (druhá zprava).
 Ostatní sporty 
14. února 2016 10:34 / Facebook
Biatlonistka Gabriela Soukalová odhalila, co ji žene kupředu! Ve štafetě v americkém Presque Isle přiznala, že při závodu myslela na přítele, badmintonistu Petra Koukala. Myšlenky na romantické chvíle měly za následek, že vedoucí žena Světového poháru vytáhla českou štafetu na první místo!

Soukalová kritizovala prostředí v americkém areálu už při příjezdu kvůli špíně na pokoji, který musela několik hodin uklízet. Podle ní místo do Světového poháru vůbec nepatří, na druhé straně se jí tam vede nejlépe a získala třikrát zlato. Dvě v individuálních závodech, naposledy ve štafetě.

Právě u štafety si dělala srandu, protože byla v jejím závěru už taková tma, že závodnice pomalu neviděly na trať. A právě Soukalová přiznala, že v těchto chvílích myslela na přítele. Při tom podala skvělý výkon, protože vytáhla českou štafetu až na první místo.

Závod dobře rozjela už Eva Puskarčíková, která sice musela párkrát dobíjet, ale na žádné trestné kolo nešla. Štafetu předávala jako pátá. Druhá Lucie Charvátová sice několikrát minula a musela na jedno trestné kolo. Propadla se a byla mimo první desítku, avšak skvělým běžeckým výkonem stáhla náskok na vedoucí závodnice a předávala jako devátá třetí Soukalové se ztrátou necelých 50 vteřin.

Vedoucí žena Světového poháru ukázala, že to pro ni není žádná velká ztráta. Počínala si famózně běžecky, ale i na střelnici, kde sice dobíjela, ale trestnému kolu se vyhnula. Čtvrté Veronice Vítkové předávala na prvním místě.

Vítková podala dobrý běžecký výkon, ale na střelnici napínala všechny fanoušky, realizační tým i své kolegyně až do poslední chvíle. Chyběl jí totiž poslední terč, na který minula skoro všechny náboje. Scházel jí poslední, kterým ho musela trefit, aby se vyhnula trestnému kolu. Ačkoliv terč předtím několikrát netrefila, posledním nábojem mířila do černého.

Vítková tak mohla s přehledem dojet do cíle na prvním místě s velkým náskokem. V cílové rovince si ještě plácla s členem realizačního týmu na znamení, že to Češky zvládly.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Ministr ví, jak vyřešit uprchlickou krizi! No, tak do toho!

Krimi

Neskutečný grázl! Nejprve brutálně mučil a znásilnil školáka, teď zase s nožem v ruce okrádal lidi na...

1. Co je to za tlusťocha? Známý český moderátor strašně přibral! Je širší než vyšší.

2. Monika Bagárová jako svůdná Beyoncé: Tohle sexy video si budou fanoušci pamatovat dlouho!

3. Zbláznili se? Pavel Liška a Bára Poláková si jedou pěknou psychárnu!

4. Další hollywoodské manželství krachlo. Došlo i na hrdinu Spidermana!

5. Vlaďka Erbová přibrala pět kilo. Co se s ní děje?