Čech v brance opět čaroval! Vychytal nebezpečné střely a udržel Arsenal ve hře o titul!

Petr Čech díky skvělému výkonu v brance udržel Arsenal v boji o titul v Premier League.
 Fotbal
15. února 2016 15:35 / Facebook
Pokud někdo pochyboval, že třiatřicetiletý brankář Petr Čech má už nejlepší roky ve fotbale za sebou, tak po utkání Arsenalu s lídrem Premier League Leicesterem se ukázalo, jak šeredně se mýlil! Čech zlikvidoval několik nebezpečných šancí a udržel svůj tým v boji o titul!

První poločas se Arsenalu vůbec nevyvedl podle jejich představ. Už v patnácté minutě si před brankou Čecha vyskočil na skvělou přihrávku nejlepší kanonýr sezóny Jamie Vardy a ohrozil tak svatyni gólmana. Česká reprezentační jednička však vyčarovala fantastický zákrok, když reflexivním zákrokem na čáře lapila hlavičku a míč ukryla do bezpečí rukavic

O několik minut později však musel čarovat znovu. Konečky prstů se mu na poslední chvíli podařila vyškrábnout technická střela záložníka N'Gola Kantého na roh. Čisté konto se nakonec nepodařilo udržet a hráči Arsenalu odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 1:0 pro Leicester.

Čech totiž za svá záda těsně před přestávkou pustil gól od Vardyho, který skóroval z pokutového kopu. „Bohužel, penalta a gól do šatny, což nám trochu zkomplikovalo situaci. Ale v kabině jsme si říkali, že hrajeme dobře, máme šance a nesmíme propadat panice," uvedl reprezentační gólman.

V druhém poločase hrálo Arsenalu do karet počínání protihráče Dannyho Simpsona, který během pěti minut dostal dvě žluté karty a musel se poroučet do sprch. Pak Arsenal ukázal, kdo je na hřišti pánem. V sedmdesáté minutě útočník Theo Walcott překonal brankáře Leicesteru a rázem bylo srovnáno. Vítězný gól padl v páté minutě prodloužení a Arsenal díky tomu nyní ztrácí pouhé dva body na lídra tabulky Leicester.