Jágr nekompromisně sejmul Hulla! Zuby si brousí na Howa

Jágr (vpravo) má na svém kontě 742 branek. K té poslední mu pomohl parťák z Floridy Jussi Jokinen (vlevo).
 Hokej 
22. února 2016 09:45 / Facebook
Dlouho očekávané se stalo skutečností! Hokejista Jaromír Jágr konečně prorazil mezi nejlepší střelecký trojlístek v historii NHL! V zápase proti Winnipegu vstřelil dva góly a přeskočil Bretta Hulla na třetí pozici. Jágr se může pyšnit 742 góly. Teď má na mušce Gordieho Howa s 801 trefami.

Jágr i jeho fanoušci na historický milník dlouho čekali. Na Hulla mu chyběla jediná trefa, aby ho vyrovnal, ale v několika zápasech Floridy vyšel naprázdno. Až s Winnipegem se mu smůlu podařilo prolomit a zamířil do černého hned dvakrát!

Tím se nejenže Hullovi vyrovnal, ale dokonce ho přeskočil a vystrnadil z bronzové příčky. Z jeho výrazu bylo jasné, že má velkou radost. A neměl ji jen on. Celá hala vstala a tleskala mu ve stoje. Přáli mu i protihráči, kteří i přes inkasované góly a prohru vyjádřili podporu práskáním hokejek o mantinel.

Jágr si nemohl víc přát. Nedávno oslavil 44 let, ve kterých už má většina hokejistů několik let po kariéře. Jágr ale na ukončení kariéry ještě nemyslí, ba co víc, má formu jako hrom. S Floridou by si rád zahrál o legendární Stanley Cup, který v minulosti na začátku své zámořské štace dvakrát získal s Pittsburghem.

Dočká se ho Jágr znovu? Má takovou formu, že by na něj mohl pomýšlet! Navíc svým uměním a nadšením umí strhnout mladé spoluhráče, kteří v něm vidí vzor. A pokud se mu tak bude dařit, může dostihnout i druhého nejlepšího střelce NHL, Gordieho Howa. Ztrácí na něj bezmála 60 tref. První Wayne Gretzky má 894 zásahů a jeho meta se zdá nedostižitelná. Přesvědčí Jágr všechny o opaku?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Konec migrace nebo teprve začátek? Chystá se opatření, které do Evropy přivede tisíce dalších běženců!

Krimi

Přelézání plotu málem skončilo tragicky! Chlapec se nabodl na ostrý hrot!

1. Mariah Carey dostala kopačky! Co se nelíbilo jejímu bohatému snoubenci?!

2. Andrea Bezděková je definitivně sama. Pokusy o získání expřítele zpět konečně vzdala.

3. Nafrněná Poláková čeká s Liškou druhé dítě! Bude to holka nebo kluk?

4. Chcete originální vánoční dárek? Máme pro vás úžasnou inspiraci by Simona Krainová.

5. Eminem dal jasně najevo svůj názor: V novém singlu sprostě napadá Donalda Trumpa.