Zemřela legenda NHL! Zasloužila se o brankářské masky

Bathgate získal Stanley Cup i Hartovu trofej pro nejužitečnějšího hráče. Zranil také brankáře střelou do hlavy, gólman pak přišel s první maskou.
 Hokej 
29. února 2016 03:42 / www.espncdn.com
Každý tam stejně jednou musí, držitelé Stanley Cupu nevyjímaje. V NHL zemřel legendární útočník Andy Bathgate, který se proslavil střelou do hlavy brankáře, který pak musel přijít s helmou. Kromě toho se mu podařilo získat prestižní Stanley Cup.

Hokejistovi bylo 83 let, když vydechl naposledy. O jeho smrti se neřeklo nic bližšího, nejspíš se na ní ale podepsala Alzheimerova a Parkinsonova choroba. „NHL vyjadřuje upřímnou soustrast rodině. Za své výkony měl velký respekt v celém hokejovém světě,“ uvedl komisař zámořské soutěže Gary Bettman.

Dodal, že Bathgate byl střelec, člen Síně slávy NHL, který se mohl chlubit jak Stanley Cupem, tak Hartovou trofejí pro nejužitečnějšího hráče. Upřímnou soustrast vyjádřil i Glen Sather, prezident New Yorku Rangers, kde Bathgate také hrál. „Hokejový svět přišel o drahocenného a milovaného člena Blueshirts. Andy je jeden z největších hráčů, který kdy oblékl dres Rangers,“ uvedl Sather.

Bathgate se zasloužil o to, že brankáři nosí masku. V jednom ze zápasu totiž zranil tehdejšího slavného brankáře Jacquese Planeta. Musel na ošetření, avšak do zápasu se znovu vrátil. To už měl ale na obličeji vyrobenou masku, která byla předchůdcem těch dnešních.

Bathgate hrál v NHL 17 sezón. V roce 1964 získal s Torontem Stanley Cup, později oblékal ještě dresy Detroitu a Pittsburghu. Nastoupil k 1069 zápasům, v nichž nastřílel 349 gólů.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Této zprávě se ani nechce věřit! Uprchlíci si stěžují na špatné zacházení! A kdo je do Evropy zval?

Krimi

Drsná havárka! Tělo řidiče nebylo možné ani identifikovat!

1. Paris Hilton zářila na přehlídce! Vypadala fantasticky a do kapsy strčila i o polovinu mladší modelky

2. Zpěvačka Monika Bagárová vypadá nevinně, ale opak je pravdou! Takhle rafinovaně dráždila své fanoušky.

3. Roční princezna Charlotte na první cestě do zahraničí. Podívejte se, jak je sladká!

4. Obtloustlá Mesarošová ve spodním prádle: Předvedla rozteklý zadek, celulitidu a zapíchla to.

5. VIDEO: SuperStar Emma Drobná představila svůj prví singl Smile! Jak se vám líbí?