Český tenis upadá! Pod fiaskem je podepsaná Kvitová, Šafářová i Plíšková

Kvitová (vlevo), Plíšková (uprostřed) i Šafářová (vpravo) zažívají pád tenisovým žebříčkem. Která z nich ho co nejdříve zastaví?
 Tenis 
01. března 2016 00:30 / Facebook
To jsme to dopracovali! Ještě loni se český národ radoval, že má v nejlepší světové tenisové desítce hned tři zástupkyně, a to Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou a Karolínu Plíškovou. Jenomže neuplynul ani rok a v desítce už je pouze Kvitová, která je zralá na vypadnutí!

Kvitová byla minulý rok na druhém místě světového žebříčku, kdy před sebou měla pouze světovou jedničku Serenu Williamsovou. Ačkoliv ji z trůnu nesesadila, loni ji poprvé v životě porazila na turnaji v Madridu, který i vyhrála.

Jenomže ty časy jsou dávno pryč, největším soupeřem Kvitové je v současnosti ona sama. Kazí, co se dá, soupeřkám věnuje výhru svými chybami a zůstala bez trenéra, když se po sedmi letech rozešla s Davidem Kotyzou.

Ačkoliv už dřív někteří fanoušci mluvili o tom, že by si měla nového trenéra najít, Kvitová je na tom bez Kotyzy ještě hůř než když dřív. Jenomže jak to tak vypadá, s hledáním nového kouče nepospíchá. Nedonutil ji k tomu ani pád na devátou příčku světového žebříčku a další hrozící pokles mimo světovou desítku. Mimo ni by se Kvitová ocitla po dlouhých letech!

Z první světové desítky už vypadly Šafářová, která je na třináctém místě, i Plíšková, která je až dvacátá! U Šafářové, jež měla loni výtečnou sezónu, za to můžou zdravotní problémy. Loni v září byla pátá na světě, pak ale prodělala bakteriální infekci, musela být hospitalizovaná v nemocnici a od té doby se z toho nemůže vzpamatovat. Nyní po dlouhé době nastoupila k prvnímu zápasu a hned musela spolknout hořkou slinu prohry.

Plíšková byla loni nejlépe na sedmém místě, avšak nyní si o tom může nechat jenom zdát. Přestože se stala hrdinkou českého fedcupového týmu a zastoupila Petru Kvitovou, která má výpadek, ve vlastních zápasech se jí moc nedaří. Holky, jak z toho ven?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Bože, chraň nás před podobnými magory! Na prezidenta České republiky chce kandidovat šílenec, který...

Krimi

Tátovi se ztratil autistický syn! Zřejmě někde cestuje vlakem či MHD!

1. Bývalka Brada Pitta oslavila 44. narozeniny. Při té příležitosti sdílela fotografii, kde je úplně...

2. Dara Rolins prolomila mlčení a zveřejnila srdcervoucí fotku.

3. JDE Z NÍ STRACH! Na veřejnost uniklo video, ve kterém Angelina Jolie mluví o znásilnění a rituálech plných...

4. Eva Herzigová je ve 43 letech stále v kurzu! Na týdnu módy v Miláně byla ozdobou přehlídky.

5. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!