Smolařka roku! Lyžařka měla vítězství ve Světovém poháru na dosah a vyřadilo ji zranění

Vonnová to měla dobře rozjeté a mířila za vítězstvím ve Světovém poháru. Kvůli zranění kolena ale musela předčasně ukončit sezónu.
 Zimní sporty 
03. března 2016 09:41 / Facebook
Popáté v životě kráčela k titulu ve Světovém poháru, ale zůstaly jí oči pro pláč. Americká lyžařka Lindsey Vonnová už ví, že křišťálový pohár tentokrát nad hlavu nezvedne. I když je na vedoucí pozici, kvůli zranění kolena předčasně ukončila sezónu. Způsobila si ho v sobotu při pádu v závodu.

Vonnová ohlásila předčasný konec sezóny na Facebooku. „Dnes dělám obtížné rozhodnutí ukončit sezónu a opustit Světový pohár kvůli zranění, které jsem utrpěla minulou sobotu. Je to nejtěžší rozhodnutí mé kariéry,“ uvedla Vonnová.

Nejprve si myslela, že její zranění není tak hrozivé, a proto hned po sobotním pádu nastoupila v neděli k dalšímu závodu. Jenomže jak se později ukázalo, zranění bylo vážnější, než se čekalo. Kdyby Vonnová závodila nadále, mohlo by to skončit závažnou operací. Vzhledem ke světovému šampionátu v příštím roce a olympiádě v roce 2018 to nechce riskovat.

Proto považuje své rozhodnutí sezónu ukončit za správné. „Neznamená to ale, že je to jednodušší. Díky všem, co mě podporují a stojí při mně přes to všechno. Hodně štěstí všem konkurentům,“ dodala Vonnová.

Svým odstoupením dala prostor Švýcarce Laře Gutové, která může získat vítězství ve Světovém poháru poprvé. Osm závodů před koncem ztrácí na první Vonnovou jen 28 bodů, avšak před třetí Němkou Viktorií Rebensburgovou má velký náskok 293 bodů.
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Nečekaný návrh! Kdysi vstřícná země má už migrantů plné kecky. A začíná jednat. No sláva!

Krimi

Policisté chtěli pomoci rodící ženě. Ta holčičku přivedla na svět v jejich autě!

1. VIDEO: SuperStar Emma Drobná představila svůj prví singl Smile! Jak se vám líbí?

2. Spekulace o rozvodu Jennifer Aniston. Jak je to doopravdy?

3. Lamač ženských srdcí Hugh Grant miluje erotické scény. Natáčení ho dokonce vzrušuje!

4. Tahle silikonová prsa si hýčká brankář Pavelec. Modelka Tereza Budková vypadá skvostně!

5. Nádherná Eva Mendes je pod čepcem? S Ryanem Goslingem jsou prý manželé!