Smolařka roku! Lyžařka měla vítězství ve Světovém poháru na dosah a vyřadilo ji zranění

Vonnová to měla dobře rozjeté a mířila za vítězstvím ve Světovém poháru. Kvůli zranění kolena ale musela předčasně ukončit sezónu.
 Zimní sporty 
03. března 2016 09:41 / Facebook
Popáté v životě kráčela k titulu ve Světovém poháru, ale zůstaly jí oči pro pláč. Americká lyžařka Lindsey Vonnová už ví, že křišťálový pohár tentokrát nad hlavu nezvedne. I když je na vedoucí pozici, kvůli zranění kolena předčasně ukončila sezónu. Způsobila si ho v sobotu při pádu v závodu.

Vonnová ohlásila předčasný konec sezóny na Facebooku. „Dnes dělám obtížné rozhodnutí ukončit sezónu a opustit Světový pohár kvůli zranění, které jsem utrpěla minulou sobotu. Je to nejtěžší rozhodnutí mé kariéry,“ uvedla Vonnová.

Nejprve si myslela, že její zranění není tak hrozivé, a proto hned po sobotním pádu nastoupila v neděli k dalšímu závodu. Jenomže jak se později ukázalo, zranění bylo vážnější, než se čekalo. Kdyby Vonnová závodila nadále, mohlo by to skončit závažnou operací. Vzhledem ke světovému šampionátu v příštím roce a olympiádě v roce 2018 to nechce riskovat.

Proto považuje své rozhodnutí sezónu ukončit za správné. „Neznamená to ale, že je to jednodušší. Díky všem, co mě podporují a stojí při mně přes to všechno. Hodně štěstí všem konkurentům,“ dodala Vonnová.

Svým odstoupením dala prostor Švýcarce Laře Gutové, která může získat vítězství ve Světovém poháru poprvé. Osm závodů před koncem ztrácí na první Vonnovou jen 28 bodů, avšak před třetí Němkou Viktorií Rebensburgovou má velký náskok 293 bodů.
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Mutti Merkel se chytla do pasti! Další facka Angele Merkelové!

Krimi

Grázl mlátil handicapovaného pěstmi a kopal do hlavy! Policisté ho dopadli!

1. Olivia Wilde ze seriálu Dr. House ukázala světu první foto rozkošné dcery.

2. Co nadělí Lucie Bílá svým nejbližším k Vánocům? To vás překvapí!

3. Co je to za tlusťocha? Známý český moderátor strašně přibral! Je širší než vyšší.

4. Monika Bagárová jako svůdná Beyoncé: Tohle sexy video si budou fanoušci pamatovat dlouho!

5. Zbláznili se? Pavel Liška a Bára Poláková si jedou pěknou psychárnu!