Vítková pohřbila špatnou střelbou medailové naděje smíšené štafety! Čeští biatlonisté skončili na MS šestí!

Veronice Vítkové se střelba v úvodním závodu na mistrovství světa vůbec nevyvedla. Musela dobíjet celkem pětkrát.
 Zimní sporty 
04. března 2016 00:01 / Facebook
Hned po první střelbě v závodu smíšených štafet na mistrovství světa v Norsku bylo zřejmé, že český tým bude zlatou medaili z loňska obhajovat velmi těžko! Biatlonistka Veronika Vítková totiž při střelbě vleže musela hned třikrát dobíjet! I když se její parťáci snažili časové manko dohnat, nebylo to nic platné. Nakonec Česká republika skončila na šestém místě!

Nebylo to poprvé, kdy sedmadvacetiletá Vítková selhala. Při stejném závodu na nedávném Světovém poháru v Canmore musela trestné kolo objet dokonce třikrát. Od té doby však střelbu vleže poctivě trénovala, ale jak se ukázalo, nepomohlo to. Když v Norsku odjížděla od první střelby, patřilo jí aktuální 23. místo. Další střelba vestoje nebyla také žádný zázrak. Dobíjet musela Vítková dvakrát a štafetu předávala Gabriely Soukalové s víc než minutovým mankem a na dvanáctém místě.

Vedoucí žena Světového poháru ukázala své kvality a za český tým se rvala jako lvice. Obě střelby zvládla Soukalová čistě, zatímco ostatní štafety musely dobíjet. „S tím jsem hodně spokojená. Snažila jsem se dělat všechno tak jako v tréninku a o ničem nepřemýšlet. To byl klíč," pochvalovala si Soukalová.

Zahanbit se nenechal ani Michal Šlesingr, který po předávce ztrácel na první místo víc než půl minuty. Navázal na Soukalovou a ani při jedné střelbě nemusel dobíjet. Vedoucí skupinku, kterou tvořila Ukrajina, Francie, Německo a Norsko, se mu však nepodařilo dohnat. Poslední na trať vyjížděl Michal Krčmář, který nahradil Ondřeje Moravce. Toho trenéři kvůli dlouhému manku v přípravě způsobeném nemocemi nenasadili.

Krčmář se nechal inspirovat Soukalovou a Šlesingrem a odstřílel všechno čistě. Nebylo to však nic platné. Manko z první střelby Vítkové se už smazat nepodařilo. Vedoucí čtveřice navíc nedělala žádné chyby, takže bylo velmi těžké je dojet. Krčmáře ještě předjel Rakušan Dominik Landertinger. Česká republika tak dojela na šestém místě. Zlato po sedmi letech vybojovala Francie. Stříbro získalo Německo a bronz domácí Norsko.
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Konec migrace nebo teprve začátek? Chystá se opatření, které do Evropy přivede tisíce dalších běženců!

Krimi

Práce na lešení stála dělníka život! Po dopadu z něj zbyl mastný flek!

1. Mariah Carey dostala kopačky! Co se nelíbilo jejímu bohatému snoubenci?!

2. Andrea Bezděková je definitivně sama. Pokusy o získání expřítele zpět konečně vzdala.

3. Nafrněná Poláková čeká s Liškou druhé dítě! Bude to holka nebo kluk?

4. Chcete originální vánoční dárek? Máme pro vás úžasnou inspiraci by Simona Krainová.

5. Eminem dal jasně najevo svůj názor: V novém singlu sprostě napadá Donalda Trumpa.