Sportovci orodují u politiků za děti! Kdo všechno se podepsal pod výzvu?

Sportovci vyzývají politiky, aby dali peníze na sport! Pod výzvou je podepsaný například hokejista Šlégr (vlevo nahoře), krasobruslař Verner (vlevo dole) nebo střelkyně Kateřina Emmons (vpravo).
 Ostatní sporty 
04. března 2016 08:45 / Facebook
Dejte více peněz do sportu, zejména na děti a mládež! To žádají po politicích sportovci, kteří za svůj život dosáhli absolutního vrcholu! Podepsali se pod výzvu, ve které upozorňují na to, že pokud nebudou na sport peníze, žádní olympijští vítězové ani mistři světa v České republice nevyrostou!

Pod výzvou je podepsaných mnoho sportovců, kteří ve svém sportu získali absolutní maximum. Hokejista Jiří Šlégr je členem Triple Gold Clubu sdružujícího hokejisty, kteří za svůj život získali olympijskou medaili, stali se mistry světa a vyhráli i Stanley Cup. Podepsaná je také zlatá olympijská střelkyně Kateřina Emmons, ale i zlatý olympijský kanoista Martin Doktor, mistr světa a Evropy v rychlostní kanoistice Martin Fuksa, mistr Evropy v krasobruslení Tomáš Verner, olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a další sportovci.

„My, sportovci níže podepsaní, vyzýváme k záchraně českého sportu. Peněz na sport je drasticky málo a bude ještě hůř. Jsme přesvědčení, že u nás mohou stejně jako v minulosti vyrůst skvělí hokejisté, atleti, fotbalisté, basketbalisté, tenisté, lyžaři a další. Musíme jim však poskytnout takové podmínky, aby jejich sportovní výchova probíhala pod vedením profesionálních trenérů, aby si kluby mohly dovolit pronajímat ty nejkvalitnější z nejkvalitnějších. Jen tak se v budoucnu dočkáme dalších úspěchů z olympijských her nebo mistrovství světa,“ napsali sportovci.

Podle nich je klíčové zvýšení prostředků na sport, trvalé zřízení samotné sportovní kapitoly ve státním rozpočtu, důstojná a stabilní státní správa a především zachování už třetím rokem fungujících loterijních odvodů na sportování mládeže. „Z loterijních prostředků svazy financují platy trenérů. Vždyť loterie všude ve světě byly a jsou tradičním a přirozeným zdrojem pro projekty zaměřené na rozhýbání mládeže,“ dodali sportovci.

Apelují proto na politiky, aby změnili přístup ke zdravému životnímu stylu občanů České republiky, a tudíž ke sportu jako základu. „A především dejte více peněz a nastavte systém financování tak, abychom nemuseli o peníze prosit každý rok zas a zas,“ zdůrazňují sportovci! Podle nich dokáže zlepšení financování ochránit mládež před civilizačními záležitostmi, jako jsou alkohol, drogy nebo další chorobami způsobenými nedostatkem pohybu.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Pamatujete si na něj? Lump z filmu Dívka na koštěti zemřel na zákeřnou nemoc

Krimi

Strašná smrt! Houbařka se už z lesa živá nevrátila!

1. Monika Bagárová jako svůdná Beyoncé: Tohle sexy video si budou fanoušci pamatovat dlouho!

2. Zbláznili se? Pavel Liška a Bára Poláková si jedou pěknou psychárnu!

3. Další hollywoodské manželství krachlo. Došlo i na hrdinu Spidermana!

4. Vlaďka Erbová přibrala pět kilo. Co se s ní děje?

5. Lucie Vondráčková zpět v ČR! Proč odjela z Kanady?