Berdych vstal z mrtvých! S mladým Němcem bojoval na krev

Bravo! Berdych nevzdal prohraný boj a nakonec zápas dotáhl do vítězného konce!
 Tenis
05. března 2016 10:12 / Facebook
Neuvěřitelné! Tenista Tomáš Berdych zažil při návratu do týmu pro Davis Cup křest ohněm. Němec Alexander Zverev už sahal po jeho skalpu, ale Berdych utekl hrobníkovi z lopaty. V pětisetovém boji se nakonec radoval z vítězství!

Berdych vstupoval do boje jako česká jednička proti německé osmnáctileté dvojce. Před ním už prohrál Lukáš Rosol a skóre pro Českou republiku nebylo příliš lichotivé. Berdych musel vyhrát a možná to jej tížilo na mysli.

První set sice zvítězil v tie-breaku 7:6, avšak v tom druhém totálně vyhořel. Němec ho smetl v poměru 6:1. I třetí set si připsal Němec 6:4 a začalo jít do tuhého. Ve čtvrté sadě to byl boj o všechno. Protáhla se až do tie-breaku, kde se nakonec radoval Berdych a udržel naděje na výhru.

V mladém Zverevovi, o kterém se mluví jako o budoucí světové jedničce, však neměl vůbec lehkého soupeře. Němec ho na kurtu naháněl zleva doprava a mnohdy překvapoval na centimetr přesnými míči. Berdych se při zápase naběhal mnohem víc.

V pátém rozhodujícím setu už na něm byla znát únava, ale zápas nevzdal. Dobrým servisem a útočnou hrou jej nakonec vyhrál a získal potřebný bod pro Českou republiku. Srovnal na 1:1. Dnes je na programu čtyřhra, ve které se nejspíš představí Radek Štěpánek právě po boku Berdycha.