Nešťastnice Soukalová! Ze světového šampionátu pojede bez medaile

Smolařka! Gabriela Soukalová neměla na norském mistrovství světa štěstí a zůstala bez medaile.
 Zimní sporty 
13. března 2016 14:13 / Facebook
Podtrženo, sečteno! Biatlonistka Gabriela Soukalová bude letos bez medaile ze světového šampionátu v Norsku. V posledním závodě s hromadným startem na 12,5 kilometru sice sahala po cenném kovu, ale nakonec zůstala znovu těsně pod stupni vítězů!

Soukalová jela v závodu i s Veronikou Vítkovou, ta však chybovala hned na první položce a musela na trestné kolo. Přestože Soukalová poprvé zastřílela čistě, podruhé už přišla chyba a na trestné kolo musela taky.

Kvůli tomu ztratila a byla na konci druhé desítky. Jenomže další čistou střelbou a výborným běžeckým výkonem se opět dostala do bojů o medaile a podpořila ji i Vítková, se kterou jela ve dvojici na předních místech.

Vítková však na posledním stanovišti chybovala, zatímco Soukalová byla bezchybná a vyjela hned za vedoucí Francouzkou Marií Dorenovou-Habertovou. Jenomže ke své smůle měla přímo za zády dvě nejlepší běžkyně, a to Němku Lauru Dahlmeierovou a Finku Kaisu Mäkäräinenovou.

A právě to se jí stalo osudným, protože Finka nasadila takové tempo, že se jí stačila udržet jen Němka. Soukalová nemohla na jejich odskok zareagovat a bylo vymalováno. „V průběhu závodu jsem cítila, že to nejsem já. Byla jsem unavená a nebyla jsem schopná zmobilizovat síli,“ uvedla Soukalová.

První dojela Habertová, druhá nakonec Dahlmeierová a třetí Mäkäräinenová. Soukalová byla čtvrtá, Vítková vybojovala šesté místo. Soukalová tak nakonec skončila zase bez medaile. „Holmenkollen z hlediska trati a střelnice nepatří k mým oblíbeným destinacím. Snad najdu zbytek sil, abych se pokusila prát o prvenství ve Světovém poháru,“ dodala Soukalová, první žena Světového poháru.

Na mistrovství však značně ukrojila z jejího náskoku právě Francouzka Habertová, se kterou bude Soukalová bojovat na posledních závodech v Rusku. Má před ní náskok 34 bodů. Uhájí své prvenství?
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Většině českého národa se chce blít! Naši politici v honbě za korytem klesli na samé dno lidské...

Krimi

Nečekaný úlovek na dálnici D8! Policisté odhalili dodávku napěchovanou běženci!

1. JDE Z NÍ STRACH! Na veřejnost uniklo video, ve kterém Angelina Jolie mluví o znásilnění a rituálech plných...

2. Eva Herzigová je ve 43 letech stále v kurzu! Na týdnu módy v Miláně byla ozdobou přehlídky.

3. Bude mít Sex ve městě pokračování? Sarah Jessica Parker promluvila!

4. Jak vypadají světové celebrity BEZ MAKE-UPU? Některé byste ani nepoznali!

5. Paris Hilton zářila na přehlídce! Vypadala fantasticky a do kapsy strčila i o polovinu mladší modelky