Šafářová je úplně na dně! Co jí přinesla nemoc a pád ze světové desítky?

Šafářová hraje tenis už 27 let! Za tu dobu má za sebou vrcholy i pády! Nyní se z jednoho pádu otřepává, ale sama říká, že ji dělá silnějším a v hloubce je šťastná a usměvavá!
 Tenis 
26. března 2016 11:44 / Facebook
Ačkoliv ještě nedávno byla na vrcholu a nyní se na něj může jen zdola dívat, neklesá na duchu! Tenistka Lucie Šafářová se po zdravotních problémech propadá žebříčkem a stále po návratu čeká na první výhru! I když je z proher smutná, uvědomila si díky životní zkušenosti, jakým je šťastným člověkem!

Devětadvacetiletá Šafářová se vyzpovídala fanouškům na Facebooku, kam umístila fotku, kdy se jako dítě poprvé setkala s tenisovou raketou. „Tento obrázek je, když jsem začala hrát tenis. Před 27 lety! Je to dlouhá cesta se spoustou úžasných vzpomínek. Za tyto zkušenosti jsem velmi vděčná. Minulý rok jsem dosáhla mnoha mých snů a konečně se dostala do TOP desítky,“ uvedla Šafářová.

Za úspěchy stojí především její americký trenér Robert Steckley, který se Šafářovou pracoval nejen na kurtu, ale taky ji dal psychicky do kupy. Rodačka z Brna díky tomu poprvé vyhrála dva grandslamy ve čtyřhře na Australian Open a French Open a na French Open se dostala do finále i v singlu, kde nestačila na světovou jedničku Serenu Williamsovou.

Jenomže na podzim přišla bakteriální infekce, hospitalizace v nemocnici a z pátého místa světového žebříčku se nyní propadla až na 15. místo. „Cítila jsem, že vše bylo perfektní, ale nikdy to tak nezůstane. Bohužel mě zastavila nemoc a najednou jsem byla po šesti měsících jinde. Když jsem pak nastoupila, cítila jsem, že hraju od nuly. Fyzička pryč, svaly a tělo chabé. Uvědomila jsem si, jak rychle se může změnit život vzhůru nohama,“ zdůraznila Šafářová.

Přiznala, že byla naštvaná. „Bylo to krátké a ztratila jsem to. Teď mám začít tu dřinu znovu od spodu? Ale není jiná cesta a je to už přes šest týdnů, co jsem znovu na té cestě. Ale ztratila jsem jeden zápas, druhý, třetí a opravdu jsem z toho smutná. Ale jsem také silnější,“ uvedla Šafářová.

Vzala si svou zkušenost k srdci. „I když mě to štve a není to snadné, víte co? Nic netrvá věčně a vše se může obrátit zase v dobré. Dívám se na to jako na obrovskou zkušenost. Musíme si užít naplno chvíle, které život přináší. A to špatné ze mě dělá silnější. Pro mě je nejdůležitější rodina, nejbližší přátelé a zdraví. To už teď všechno mám, takže i když je cesta hrbolatá, uvnitř jsem šťastná a usměvavá,“ dodala Šafářová.

Jak se zdá, má všechno v hlavě srovnané. Přestože prohrává, výhra na sebe určitě nenechá dlouho čekat! Pomůže jí zpátky na vrchol parťačka ze čtyřhry Bethanie Mattek-Sandsová, se kterou loni vyhrála dva grandslamy? Dnes budou mít příležitost na turnaji v Miami!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Stylista celebrit Filip Vaněk: Někdy se celý den nezastavím!

Zprávy

Ministr ví, jak vyřešit uprchlickou krizi! No, tak do toho!

Krimi

Strašná smrt! Houbařka se už z lesa živá nevrátila!

1. Co je to za tlusťocha? Známý český moderátor strašně přibral! Je širší než vyšší.

2. Monika Bagárová jako svůdná Beyoncé: Tohle sexy video si budou fanoušci pamatovat dlouho!

3. Zbláznili se? Pavel Liška a Bára Poláková si jedou pěknou psychárnu!

4. Další hollywoodské manželství krachlo. Došlo i na hrdinu Spidermana!

5. Vlaďka Erbová přibrala pět kilo. Co se s ní děje?