Konečně! Djokovič získal poslední grandslam, který mu chyběl!

Konečně! Djokovič se po dlouhém čekání přece jen dočkal triumfu na French Open!
 Tenis 
06. června 2016 09:15 / Facebook
Kdo si počká, ten se dočká! Ale že se Novak Djokovič na svůj poslední chybějící grandslam z Roland Garros načekal! Po finálové výhře nad Andym Murrayem 3:6, 6:1, 6:2 a 6:4 se však stal osmým hráčem historie, který získal v kariéře všechny čtyři grandslamy!

Přestože je světová jednička a je těžké nad ním vyhrát, Paříž pro něj byla zakletá a na antukový grandslamový titul málem vystál důlek! Djokovič se ale nevzdal a letos konečně mohl nad hlavu zvednout trofej, která mu chyběla!

Sama světová jednička nemohla vítězství uvěřit. „Je to mimořádná chvíle a asi největší v mé kariéře. Chtěl bych poděkovat blízkým za to, že mi odpouštějí v běžném životě a všechno mi tolerují,“ řekl dojatý Djokovič.

Přitom to na začátku zápasu vypadalo, že se poháru ani tentokrát nedočká. Murray vyhrál první set 6:3 a dařilo se mu, na co sáhl. Naopak Srb byl vynervovaný a očividně nebyl dobře naladěný, protože se neustále nad něčím rozčiloval. V bezradném obličeji šla těžko hledat pohoda a nebylo ani stopy po vtípcích, kterými Djokovič oplývá.

Jenomže Murray, který Djokoviče porazil na posledním antukovém turnaji v Římě, byl čím dál víc unavenější, což byla voda na mlýn světové jedničky. Djokovič v úvodu druhé sady odvrátil hned při svém prvním podání brejkbol, dostal se na koně a od té chvíle Murrayho drtil, jak jen to šlo! Následovaly snadné výhry 6:1 a 6:2.

Chleba se lámal ve čtvrté sadě, ve které Djokovič jasně dominoval. Za stavu 5:2 šel podávat na vítězství v turnaji, ale podání po dlouhé době ztratil. I když Brit zdramatizoval zápas a dotáhl se na 5:4, sotva už chodil po kurtu a Djokovič si mohl doservírovat pro vítězství.

Zlomil tím pařížské prokletí a zařadil se tak vedle dalších sedmi tenistů jako je například Roger Federer nebo Rafael Nadal, kteří za svou kariéru dokázali získat všechny čtyři tituly na největších grandslamech!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kopřivová a Dubovický svou lásku už netají. Najde i Jágr konečně tu pravou?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Lucie Šafářová ukázala bříško. Její parťačka z kurtu bude za chvíli rodit

2. Dcera herečky Lucie Zedníčkové uklízí ve stájích

3. Jan Šťastný vyrazil se synem do kina. Prázdniny zatím tráví ve městě

4. Překyselení organismu. Jak vzniká a co s tím?

5. Kristina Kloubková a Václav Kuneš se po obnoveném vztahu chystají na dovolenou. Prozradili, kam pojedou

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn