Kvitová vletěla do Wimbledonu jako uragán! Jak dlouho jí to vydrží?

Kvitová se na první zápas načekala, ale stálo to za to! Vyhrála hladce 6:0 a 6:4.
 Tenis
30. června 2016 10:40 / Facebook
Načekala se, ale o to více byla po tenise hladová! Petra Kvitová ve svém prvním letošním zápase na Wimbledonu nadělila Rumunce Soraně Cirsteaové kanára. Výsledkem 6:0 a 6:4 se posunula do dalšího kola nejznámějšího grandslamového turnaje, který si v minulosti už dvakrát podmanila!

Kvůli špatnému počasí se nástup Kvitové na kurty odkládal. V úterý se to ani nestihlo, a tak Češka nastoupila až ve středu. Původně měla hrát po obědě, start se ale kvůli dešti opět o několik hodin posunul!

Šlo vidět, že Kvitová je na tenis přímo natěšená! V prvním setu nedovolila soupeřce nic a rozhodla ho za neuvěřitelných 15 minut! „Je to dobré, ale při zápase jsem si toho ani nevšímala,“ přiznala Kvitová, která za poslední rok nadělila několik kanárů, ale několik jich také schytala!

Druhý set už tak jednoznačný nebyl, ale i ten vysoká levačka zvládla. Soupeřce vzala jednou podání, přičemž své ani jednou neztratila. „Je fajn, že jsem ho neztratila. Jsem spokojená se svojí hrou,“ dodala dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Aby však neusnula na vavřínech! Loni jako obhájkyně titulu vběhla na soupeřky v prvních dvou kolech s velkou vervou a smetla je z kurtu rozdílem třídy. Potom ale vypadla se Srbkou Jelenou Jankovičovou a sen o třetím Wimbledonu se rozplynul. Získá ho Kvitová letos?