Ten kluk se toho vůbec nebojí! Veselý položil další světovou hvězdu!

Veselý si letos věší za opasek cenné skalpy. K tomu Djokovičovému nyní přidal i Thiema.
 Tenis 
01. července 2016 12:02 / Facebook
Letošní skalp světové jedničky Novaka Djokoviče mu nestačí! Tenista Jiří Veselý „ulovil“ ve druhém kole na Wimbledonu další velkou rybu v podobě Rakušana Dominika Thiema, který je osmý ve světovém žebříčku. Ve třech setech ho porazil třikrát v tie-breaku a postoupil do třetího kola Wimbledonu!

Má teprve 22 let, ale už dal o sobě párkrát pořádně nahlas vědět! Levák Veselý, jehož styl by se dal místy vzdáleně přirovnat k tenisu Rafaela Nadala, má formu jako hrom! Nyní ji ukázal na Wimbledonu, kde se rval s Rakušanem o každý míček!

A kdo na zápas zavítal, ten rozhodně nelitoval! Ve všech třech sadách se rozhodovalo až ve zkrácených hrách. Vždy byl na delším konci provazu Veselý, který byl šťastnějším soupeřem. „Zápas byl vyrovnaný, tři tie-breaky hovoří za vše. Rozhodovaly míčky, které naštěstí byly v můj prospěch. Mohlo to ale dopadnout i opačně,“ je si vědom Veselý!

Věděl i o tom, že jde do zápasu jako outsider. „Dominik musel jako favorit vyhrál. O to cennější je, že jsem si v důležitých chvilkách zachoval chladnou hlavu,“ doplnil Veselý. Přiznal, že se vše změnilo letošním triumfem nad Djokovičem v Monte Carlu. Do té doby mladíček žádné vítězství nad hráčem první světové desítky nezískal. „Dost se toho změnilo v mé hlavě,“ dodal Veselý.

Postupem do třetího kola vyrovnal svůj nejlepší výsledek na nejsledovanějším tenisovém turnaji. Zvládne tento rok ještě další krok a postoupí i dál? Rozhodně na to má! Překážkou nyní bude Portugalec Joao Sousa, 31. hráč světa.
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn