Islandský sen končí! Katem je Čechův parťák z Arsenalu!

Islandská cesta na šampionátu končí. Přesto bylo čtvrtfinále nečekaným výsledkem!
 Fotbal
04. července 2016 11:59 / Facebook
Senzace se napodruhé nekoná! Fotbalisté Islandu se na evropském šampionátu museli po zisku skalpu Anglie poklonit Francii. Domácí ostrovany rozdrtili už v prvním poločase a celkově zápas s přehledem vyhráli 5:2! Dvakrát mířil do černého parťák Petra Čecha z Arsenalu Olivier Giroud!

Než se Islanďané stačili rozkoukat, už prohrávali 2:0. Skóre zápasu otevřel ve 12. minutě Giroud, který nachytal brankáře Halldórssona na hruškách a zahrál mu levou nohou na housle! Druhou trefu přidal ve 20. minutě Pogba, který si naskočil na centr a zamířil přesně do horního rohu!

Další branková vlna se strhla ještě před otočkou. Ve 43. minutě se levačkou prosadil Payet a gól do šatny přidal Griezmann, který šel sám na brankáře a v poslední chvíli ho lobem přehodil. Islanďané byli zralí hodit na hřiště ručník a zabalit to!

O poločase si však nejspíš uvědomili, že je to asi jejich poslední zápas na šampionátu a musí si ho spolu s fanoušky užít. Ve druhé půli se tak rozhodli bojovat, ačkoliv bylo jasné, kdo vyhraje. V 56. minutě zaznamenal první islandský úspěch Sigthórson.

Rychle na něj ale odpověděl Giroud, který se trefil podruhé! Sedmibrankový účet zápasu uzavřel v 84. minutě Bjarnason. Islanďané byli rádi, že se i přes výprask v prvním poločase zvedli a vstřelili dvě branky. „Vrátili jsme se do hry a ukázali jsme charakter. Druhý poločas jsme na góly vyhráli 2:1,“ uvedl Sigthórson.

Francouzi byli za výhru rádi, přesto si byli vědomí svých chyb. „Jsme spokojení, ale chceme se dál zlepšovat. Musíme eliminovat chyby v obraně. Německo by nás za ně mohlo tvrdě potrestat,“ uvedl dvougólový střelec Giroud. Kdo se nakonec bude radost z postupu do finále? Jednu semifinálovou dvojici tvoří Portugalsko s Ronaldem a Wales s Balem, druhou Německo s Neuerem a Francie s Giroudem!