Proklatá ženská! Šafářová si znovu vylámala zuby na Švedovové a končí na Wimbledonu!

Šafářová vypadla na Wimbledonu jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. Šanci má ještě v mixu s Radkem Štěpánkem.
 Tenis
04. července 2016 19:51 / Facebook
Noční můra tenistky Lucie Šafářové má jméno! Je to Jaroslava Švedovová z Kazachstánu, která ukončila singlovou cestu Šafářové ve Wimbledonu a vyřadila ji v osmifinále 6:2 a 6:4. Češka tak vypadla jak ze čtyřhry, tak ze dvouhry. Úspěchu však může dosáhnout v mixu s Radkem Štěpánkem, vedle kterého se objeví poprvé!

Šafářová přitom se Švedovovou prohrála počtvrté v řadě a ještě na ni nenašla zbraň! Neúspěšná bilance se nejspíš promítla i v dnešním zápase, protože rodačka z Brna ztratila hned dvě podání v prvním setu. Jednoznačně ho ztratila 2:6.

V tom druhém začala špatně a opět navázala ztraceným podáním. Naopak na Švedovovou nevyzrála. Kazaška si dávala pozor na chyby, kterých obvykle kupí mnohem víc, než jich udělala s Šafářovou. Na druhé straně Češka dělala chybu za chybou, a tak není divu, že prohrála i druhý set 4:6.

Šafářová je ale za osmifinále ráda. „Soupeřka byla prostě lepší. Proti mně hraje vždycky dobře. Dobře podávala, a i když jsem čekala na nějakou příležitost, nedala mi ji,“ má jasno Šafářová, které hrozilo vyřazení už v prvním kole při zápase se svojí deblovou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Musela odvracet několik mečbolů a mečbol odvracela i v zápase se Slovenkou Janou Čepelovou. „Mohla jsem propadnout v prvním i ve třetím kole. Vypadla jsem ve čtvrtém, ale výsledek není tak špatný,“ dodala Šafářová.