Berdych se vzteká jako malé dítě! Zápas si zkomplikoval vlastní namyšleností!

Berdych věčně rozhazoval rukama, ale ani to mu nepomohlo. Naopak tím možná naštval rozhodčího!
 Tenis 
05. července 2016 10:49 / Facebook
Tenista Tomáš Berdych zase na Wimbledonu ukázal, proč ho nemají fanoušci rádi! Při osmifinálovém zápase s českým talentem Jiřím Veselým věčně rozhazoval rukama a byl s něčím nespokojený, v závěru se dohadoval s empirovým rozhodčím a vinil ho z komplikací v zápase, které si způsobil především sám!

Berdych byl vzor Veselého už odmalička. Dokládá to společná fotka, když se Berdych jako mladý nadějný tenista fotil s Veselým ještě v dětském věku. Nyní však Veselý stojí proti svému vzoru, kterému nedává nic zadarmo!

První set mladík vyhrál 6:4. Šance měl i ve druhém, ale převládla zkušenost Berdycha, který srovnal stav vyhraným setem 6:3. Třetí dějství se táhlo až do tie-breaku. Veselý měl sice setbol, ale byl to Berdych, kdo se nakonec radoval!

Už to vypadalo, že českou jedničku nemůže nic rozhodit. V další sadě rychle vyhrával 3:0 a také 5:2. Jasnými gesty ke své manželce Ester dával najevo, že už to má v kapse. Jenomže se šeredně přepočítal! Veselého hnalo kupředu publikum, které ve stoje skandovalo jeho jméno!

Veselý diváky vyslyšel a zápas zdramatizoval. Šnůrou tří gemů srovnal stav na 5:5, přestože Berdych mohl zápas doservírovat. A právě to by se hráči, jako je on, nemělo stávat! Poté se hra dostala až do tie-breaku, kde se projevily Berdychovy nervy. Stěžoval si, že kvůli tmě nevidí na míč, a neustále rozhazoval rukama a debatoval s rozhodčím.

Veselý vyhrával už 6:1 a měl pět setbolů, jenomže ani jeden nedokázal využít a Berdych srovnal. Naopak on měl dva mečboly. Při jednom byla sporná hra, kdy při úderu Veselého zahlásil čárový rozhodčí těsný aut, ale empirový ho opravil a dal nový míč. Na Berdycha už to bylo až příliš, protože mu tím možná sebral výhru. Pustil raketu z ruky a začal se držet za hlavu. Kvůli velké tmě už totiž ani nebylo možné použít jestřábí oko, které by verdikt čárového potvrdilo, nebo vyvrátilo. Veselý potom hru otočil a set k nadšení diváků získal, čímž srovnal na 2:2.

Rozhodčí zápas přerušil a dohrávat se bude dnes odpoledne. Berdych byl hodně naštvaný a chtěl zápas hrát na centrálním kurtu, kde by se mohlo rozsvítit. Vyslyšen ale nebyl. Přestože je možné, že míček Veselého byl v autu, vztekat se Berdych může jen sám na sebe! Za stavu 5:3 šel podávat na vítězství v zápase a už si myslel, že má vyhráno! Hráč jeho formátu by přitom měl zápas jednoznačně dopodávat až k výhře! Jak to nakonec dopadne?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn