To je spravedlnost? Messi uznán vinným za daňové úniky, do vězení však nemusí! Proč?

Pozdě brečet nad rozlitým mlékem! Messi neodvedl na daních více než 100 milionů korun, a proto ho soud uznal vinným z daňových podvodů! I tak se ale vězení vyhne!
 Fotbal 
06. července 2016 14:17 / Facebook
Kdo má peníze, vykoupí se ze všeho! Ukázalo se to u nejlepšího fotbalisty světa Lionela Messiho, který byl uznán vinným z daňových podvodů. I když má tolik peněz, o kterých se nikomu ani nesnilo, obral stát o více než sto milionů korun. Za to mu soud udělil 21 měsíců vězení, kam ale nemusí jít. To je teda vrchol!

Španělský zákon umožňuje lidem, kteří dostanou za nenásilný trestný čin méně než dvouleté vězení, aby si ho odpykali podmíněně na svobodě. Musí však splnit podmínku, že jsou trestně bezúhonní, což Messi je. Za mříže tak nemusí a čeká ho pouze pokuta. Bude si však muset dávat bacha, aby se neprohřešil proti zákonu, protože by jinak putoval do lochu!

Stejnou dobu 21 měsíců ve vězení dostal u soudu v Barceloně Messiho otec Jorge, který se mu o peníze staral. Kromě toho musí Messi zaplatit přes 50 milionů korun pokutu a jeho otec 40 milionů korun. Oba muži se ještě mohou domáhat zvratu verdiktu u nejvyššího soudu.

Pětinásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa neodvedl v letech 2007 až 2009 španělským úřadům na daních více než čtyři miliony eur z příjmů z osobnostních práv. U soudu tvrdil, že o ničem nevěděl a věřil svým právníkům. „Soustředil jsem se jen na fotbal a věřil otci s právníky, které jsem pověřil, aby se o vše starali,“ hájil se Messi. Proto prý bez váhání podepisoval potřebné smlouvy a nezajímal se o ně.

Stejnými slovy syna u soudu hájil i otec Jorge, který vzal vše na sebe. Státní zástupce však poukazoval na to, že měl fotbalista dostatečný přehled o svých penězích, aby mohl nést za vše zodpovědnost. Messi patří mezi nejlépe vydělávající sportovce světa. Jen za uplynulý ročník si vydělal dvě miliardy korun.

Získal je nejen fotbalem, ale i dalšími bonusy a reklamní činností! Asi má však málo peněz, že si chtěl přilepšit! Kdo ví! Stihne podobný trest i jeho barcelonského kolegu Neymara, který má také problémy kvůli daním?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn