Ronaldo je ve finále! Tentokrát věří ve zlatý konec!

Ronaldo věří, že Portugalci vyhrají i finále. Splní se jeho přání?
 Fotbal
07. července 2016 10:29 / Facebook
Na reparát čekal 12 let a dočkal se! Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo si znovu zahraje finále evropského šampionátu ve Francii, protože brankou a asistencí zařídil semifinálovou výhru Portugalska nad Walesem. I když to před 12 lety nedopadlo a Portugalsko padlo na domácí půdě s Řeckem, letos Ronaldo věří ve šťastný konec!

Bitva Portugalska s Walesem přinesla i souboj fotbalových velikánů z Realu Madrid. Na jedné straně byl Ronaldo, na druhé Gareth Bale. Přestože se Bale snažil tvořit hru a několikrát z dálky ohrozil portugalskou branku, žádný pokus v síti neskončil!

Naopak se radoval Ronaldo, který v 50. minutě poslal Portugalce do vedení hlavičkou po dobře rozehraném rohu. Uplynulo pár minut, kdy Ronaldo vyslal na bránu soupeře další pokus, jehož směr na poslední chvíli před brankářem změnil Nani. Zvýšil tak na 2:0!

Do konce zápasu už se skóre nezměnilo, a tak si Portugaci připsali první výhru v řádné hrací době! V základní skupině totiž třikrát remizovali, poté vyhráli s Chorovatskem v osmifinále až v nastavení a ve čtvrtfinále vyřadili Polsko až na penalty! Nyní však čeká Portugalce nejtěžší krok, a to zvládnout finále.

V něm je bude čekat těžký soupeř, ať už to bude Německo, nebo Francie. Ronaldo si i tak věří. „Jsme blízko a věřím, že tentokrát vyhrajeme. Hráči i celé Portugalsko si to zaslouží,“ uvedl Ronaldo. Vzpomněl si i na prohru před 12 lety ve finále evropského šampionátu proti Řecku. „Bylo to jiné. Tehdy mi bylo 19 let a bylo to první finále. Po 12 letech je tu další a já jsem hrdý. Vždycky jsem snil o tom, že s Portugalskem získám nějakou trofej. A ta je blízko,“ dodal Ronaldo.

Hned po zápase Portugalska s Walesem v televizi prohlásil bývalý fotbalista Petr Švancara, že si myslí, že do finále postoupí mistři světa z Německa, ale radovat se z výhry nebudou. „Tentokrát to rozhodne Ronaldo,“ dodal Švancara. Splní se jeho předpověď?