Zase to neklaplo! Berdych se grandslamu už asi nedočká!

Zase to neklaplo! Berdych se grandslamového titulu už asi nedočká!
 Tenis 
09. července 2016 14:04 / Facebook
Letos měl relativně snadnou cestu k tomu, aby získal svůj první grandslamový titul! Na Wimbledonu chyběl Rafael Nadal a brzy vypadla světová jednička Novak Djokovič i pětka Stan Wawrinka. Tenista Tomáš Berdych si však neuměl poradit s jediným těžkým soupeřem, kterým byl Andy Murray, a tak skončil zase před branami finále!

Berdych měl nejblíže grandslamovému titulu v roce 2010, kdy se poprvé a naposledy dostal na velkém turnaji do finále! Tehdy ho ve Wimbledonu porazil Rafael Nadal a od té doby si může Berdych nechat o grandslamovém finále jen snít!

Letos na něj ale mohl dosáhnout! Chyběl Nadal, vypadl Djokovič i Wawrinka, a tak zůstal jenom Murray a Roger Federer. Federera fantasticky vyřadil ve druhém semifinále Milos Raonic. Berdychovi stačilo porazit Murrayho, se kterým měl před zápasem docela vyrovnanou bilanci 6 výher a 8 proher.

Jenomže nepřeskočil jedinou velkou překážku, kterou letos na Wimbledonu měl! Prohrál hladce ve třech setech 3:6, 3:6 a 3:6. Kdyby vyhrál, ve finále by ho nečekal Federer, ale Raonic, který je k poražení! Ani tentokrát to ale nevyšlo!

Berdycha prohra zklamala. „Jsem trochu naštvaný, ale vedl jsem si dobře. Poslední dva týdny ukázaly, že jdu správným směrem. Je to povzbuzující do druhé části sezóny,“ uvedl Berdych. Myslí si, že měl v zápase příležitosti. „Bohužel jsem je nevyužil. Andy hrál skvěle. Dobře bránil a hrál bez chyb. Výhru si zasloužil,“ přiznal Berdych.

V semifinále jednoho ze čtyř velkých turnajů v roce prohrál už popáté v kariéře. Třikrát si vylámal zuby na Murraym. Na druhé straně se však česká jednička posune díky účasti v semifinále z devátého místa žebříčku na osmé. Tak aspoň něco!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sexy moderátorka si brutálně spálila své silikony. I pohled na ně bolí!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Pořiďte si tělo snů a ušetřete 17 000 Kč!

2. Nikol Moravcová ukázala bříško těsně před porodem

3. Letní menu restaurace Bistro Kaprova spojuje středomoří s asijskými dálavami

4. Sandra Parmová prozradila, jaké povolání chtěla mít jako malá

5. Jan Révai přišel o další kšeft. V Krejzových ho střídá Dolanský

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn