Vyřadili Ronalda, zaplatili za to titulem! Portugalci vybojovali zlato pro zraněného kapitána!

A přece se dočkal! Cristiano Ronaldo se stal mistrem Evropy, přestože ho ze zápasu vyřadilo zranění! Spoluhráči to dotáhli za něj!
 Fotbal 
11. července 2016 10:50 / Facebook
Smutek a vztek vystřídala radost a spokojenost! I když si jeden z nejlepších fotbalistů světa Cristiano Ronaldo mnoho času na hřišti při finálovém zápase evropského šampionátu neužil kvůli zranění, nakonec mohl zvednout nad hlavu vysněný pohár pro mistry! Jeho spoluhráči to pro něj vybojovali a dopřáli mu pocit vítěze! Portugalsko zdolalo Francii jediným gólem v nastavení z nohy Édera!

Na finále evropského šampionátu čekal 12 let, v tom minulém prohrál! A když se dočkal, rozhodně si to nepředstavoval tak, že ho na začátku soupeř zraní a on nebude moct být strůjcem výhry! Když Ronaldo v úvodní desetiminutovce převzal na půlce míč, nikdo nečekal, že se proti němu rozběhne Payet, který ho doslova sejme! Zda úmyslně, nebo ne, to zůstává otázkou!

Koleno udeřilo z boku koleno a Ronaldo se s bolestivou grimasou sesunul k zemi. Křičel bolestí a po chvíli si skryl hlavu v dlaních. Věděl, že je zle! Museli ho ošetřovat a putoval za hřiště. Portugalský kapitán chtěl ale tak moc hrát, že se znovu vrátil na trávník a snažil se, co to šlo! Jenomže bolest byla krutá, takže se opět sesunul na trávník a museli ho ošetřovat!

Když se podruhé vrátil zpátky s ovázaným kolenem, vydrželo mu to jen pár minut, než ukázal, že to nejde, že bude střídat a sesunul se bezradně k zemi. Ani neskrýval slzy, které značily jeho zklamání! Do té doby Francie Portugalce přehrávala a nikdo nevěděl, co s Portugalci bez jejich největší hvězdy bude!

Zranění Ronalda ale Portugalce semklo, naopak to sebralo vítr z plachet Francouzům. Sice několikrát ohrozili branku Portugalska, ale čisté konto držel fantastickými zákroky Rui Patricio, který nepustil za záda pokus Griezmanna ani nikoho dalšího! Naděje Portugalska tak stále žila!

I když byli Francouzi lepší, žádnou příležitost nezužitkovali. Bojovní Portugalci zase dřeli, seč jim síly stačily! A po bezbrankové remíze si vydřeli prodloužení, které na šampionátu už několikrát rozhodli ve svůj prospěch!

Těsně před tím ale měla Francie tutovku, avšak střídající Gignac pouze zblízka napálil tyč! Teď ho to může strašlivě mrzet, protože mohl být hrdinou, ale nyní je smolařem! Na druhé straně však uspělo střídání, kdy se na hřiště dostal Éder. Vyhrával hlavičkové souboje a nevypustil žádný míč. Oklepal se i z ošklivého střetu, kdy z výšky spadl přímo na hlavu.

Vyřadit se ale nenechal a ještě víc ho to namotivovalo! Když se ocitl v závěru prodloužení u šestnáctky, vyslal na francouzskou branku pokus, který skončil v síti! A stadion ovládla portugalská radost, na kterou už Francouzi nedokázali zareagovat! „Cristiano mi řekl, že dám vítězný gól. Dodal mi pozitivní sílu a energii. Ta trefa byla důležitá. Pomohla korunovat naši tvrdou práci,“ uvedl Éder.

Díky němu tak mohli Portugalci převzít pohár a medaile pro vítěze! A pohár nepřevzal nikdo jiný než pajdající kapitán Ronaldo! Ten musel zápas prožívat o to hůř, že byl na střídačce. V řádné hrací době ho ani nebylo vidět a nejspíš byl v péči lékařského týmu, na prodloužení ale přišel a spolu s trenérem Santosem burcoval hráče, aby do toho dali vše. A ono se to vyplatilo!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn