Veselý to zase zmastil! Může děkovat Rosolovi za famózní výhru!

Rosol se mohl radovat (vlevo), ale Veselý pokazil Čechům radost. Podaří se Čechům čtvrtfinále vyhrát?
 Tenis
15. července 2016 21:31 / Facebook
Češi mohli mít pohodlný náskok 2:0, ale Veselý je moc nepoveselil! Tenista Lukáš Rosol vybojoval senzační výhru ve čtvrtfinále Davis Cupu proti Francii v zápase s Jo-Wilfriedem Tsongou, který je desátým hráčem světa a francouzskou jedničkou. Jenomže Jiří Veselý opět nezvládl roli české jedničky a padl s francouzskou dvojkou Lucasem Pouillem.

Rosol začal výtečně a vyhrál první set 6:4. Jenomže potom přebral otěže zápasu Tsonga a ukázal, proč patří do první světové desítky! Když vyhrál další dva sety 6:3 a 6:4, vypadalo to s Rosolem špatně. Jenomže česká dvojka se nehodlala vzdát!

I když už to asi čekal málokdo, Rosol se zmohl na velký zvrat! Čtvrtý set došel až k tie-breaku, ve kterém se radoval český hráč! V rozhodující páté sadě se dlouho hrálo vyrovnaně, avšak v její druhé části vzal Rosol Tsongovi podání a dotáhl zápas do vítězného konce. „Je to úžasný pocit. Jsem v euforii a nemám slov,“ uvedl Rosol.

Vzpomněl si na zápas Čechů s Němci, kde po skreči Tomáše Berdycha zařídil poslední důležitý bod při souboji dvojek s Alexandrem Zverevem. „Očekával se ode mě dobrý výkon a jsem rád, že se to povedlo,“ uvedl Rosol, který tak získal velmi cenný skalp!

Jenomže radost Čechů zkazil Veselý. Namísto aby zvýšil vedení, opět se po kurtu ploužil a na nic se nezmohl! Když prohrál první set v tie-breaku 6:7, šlo to s ním z kopce. Druhou sadu brzy prohrával 1:3, potom ale přece jen zabral a otočil na 4:3. Nebylo mu to ale nic platné, protože poté zase polevil a prohrál poslední dva sety 4:6 a 5:7.

Veselý tak znovu ukázal, že mu role české jedničky při absenci Berdycha nesedí. Už v Indii v baráži prohrál se soupeřovou dvojkou a potom měli Češi co dělat, aby utkání zvládli! Veselý přitom letos jako jeden z mála získal skalp světové jedničky Novaka Djokoviče! Napraví si v neděli reputaci při souboji jedniček s Tsongou?