Veselý to zase zmastil! Může děkovat Rosolovi za famózní výhru!

Rosol se mohl radovat (vlevo), ale Veselý pokazil Čechům radost. Podaří se Čechům čtvrtfinále vyhrát?
 Tenis 
15. července 2016 21:31 / Facebook
Češi mohli mít pohodlný náskok 2:0, ale Veselý je moc nepoveselil! Tenista Lukáš Rosol vybojoval senzační výhru ve čtvrtfinále Davis Cupu proti Francii v zápase s Jo-Wilfriedem Tsongou, který je desátým hráčem světa a francouzskou jedničkou. Jenomže Jiří Veselý opět nezvládl roli české jedničky a padl s francouzskou dvojkou Lucasem Pouillem.

Rosol začal výtečně a vyhrál první set 6:4. Jenomže potom přebral otěže zápasu Tsonga a ukázal, proč patří do první světové desítky! Když vyhrál další dva sety 6:3 a 6:4, vypadalo to s Rosolem špatně. Jenomže česká dvojka se nehodlala vzdát!

I když už to asi čekal málokdo, Rosol se zmohl na velký zvrat! Čtvrtý set došel až k tie-breaku, ve kterém se radoval český hráč! V rozhodující páté sadě se dlouho hrálo vyrovnaně, avšak v její druhé části vzal Rosol Tsongovi podání a dotáhl zápas do vítězného konce. „Je to úžasný pocit. Jsem v euforii a nemám slov,“ uvedl Rosol.

Vzpomněl si na zápas Čechů s Němci, kde po skreči Tomáše Berdycha zařídil poslední důležitý bod při souboji dvojek s Alexandrem Zverevem. „Očekával se ode mě dobrý výkon a jsem rád, že se to povedlo,“ uvedl Rosol, který tak získal velmi cenný skalp!

Jenomže radost Čechů zkazil Veselý. Namísto aby zvýšil vedení, opět se po kurtu ploužil a na nic se nezmohl! Když prohrál první set v tie-breaku 6:7, šlo to s ním z kopce. Druhou sadu brzy prohrával 1:3, potom ale přece jen zabral a otočil na 4:3. Nebylo mu to ale nic platné, protože poté zase polevil a prohrál poslední dva sety 4:6 a 5:7.

Veselý tak znovu ukázal, že mu role české jedničky při absenci Berdycha nesedí. Už v Indii v baráži prohrál se soupeřovou dvojkou a potom měli Češi co dělat, aby utkání zvládli! Veselý přitom letos jako jeden z mála získal skalp světové jedničky Novaka Djokoviče! Napraví si v neděli reputaci při souboji jedniček s Tsongou?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn