Berdych nepojede na olympiádu! Bojí se o své zdraví!

Berdych (vlevo) i Plíšková se nezúčastní olympiády kvůli obavám o své zdraví v souvislosti s virem zika.
 Tenis 
17. července 2016 12:26 / Facebook
I když se dušoval, že na olympiádu pojede a všechny informace o jeho neúčasti jsou spekulacemi, nakonec se to potvrdilo! Tenista Tomáš Berdych vzdal účast na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru. Důvodem je obava o zdraví vzhledem k viru zika. K Berdychovi se přidala i Karolína Plíšková! Obavy o zdraví lze pochopit, ale nešlo to říct dřív, aby dostal příležitost někdo jiný?

Berdych zvažoval, zda jet, či nikoliv. „Bylo to pro mě těžké rozhodnutí po dlouhé a složité diskuzi s blízkými. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno založil rodinu, je omezení zdravotních rizik vůči mým nejbližším prvořadou prioritou,“ uvedl Berdych, podle kterého se virus zika v Brazílii rozšířil. Myslel založením rodiny sňatek s manželkou Ester, nebo tím znovu přiživil spekulace o tom, že je Ester těhotná?

Berdych doufá, že mu fanoušci odpustí. „Omlouvám se všem, které mé rozhodnutí zklamalo. Věřím, že když mé důvody zváží, pochopí, že jsem tak učinil s odpovědností vůči své rodině. Přeji naší reprezentaci úspěch a doufám, že přijdou příležitosti, kdy budu mít opět čest hájit na kurtu české barvy,“ dodal Berdych, který kvůli olympiádě nereprezentuje Českou republiku ve Fed Cupu. Čechům by byl přitom platný!

Stejně se k olympiádě postavila i tenistka Karolína Plíšková, která měla hrát s Berdychem mix. Kromě toho měl hrát Berdych čtyřhru se Štěpánkem a Plíšková měla nastoupit po boku Šafářové. Nyní se zjišťují možnosti, jak by ostatní hráči mohli do bojů zasáhnout.

Nominace už je totiž daná, a proto je vše o to složitější! Ve dvouhrách tak nastoupí Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová a Jiří Veselý s Lukášem Rosolem. Ve čtyřhře zůstává pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hrdecká a u mužů Rosol s Veselým. Je možné, že Šafářová bude moct nastoupit po boku Strýcové. Jak to ale bude se Štěpánkem, to zůstává otázkou. Tenisová dvojice je však první, která účast na olympiádě vzdala!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn