Berdych nepojede na olympiádu! Bojí se o své zdraví!

Berdych (vlevo) i Plíšková se nezúčastní olympiády kvůli obavám o své zdraví v souvislosti s virem zika.
 Tenis 
17. července 2016 12:26 / Facebook
I když se dušoval, že na olympiádu pojede a všechny informace o jeho neúčasti jsou spekulacemi, nakonec se to potvrdilo! Tenista Tomáš Berdych vzdal účast na letních olympijských hrách v Rio de Janeiru. Důvodem je obava o zdraví vzhledem k viru zika. K Berdychovi se přidala i Karolína Plíšková! Obavy o zdraví lze pochopit, ale nešlo to říct dřív, aby dostal příležitost někdo jiný?

Berdych zvažoval, zda jet, či nikoliv. „Bylo to pro mě těžké rozhodnutí po dlouhé a složité diskuzi s blízkými. Vzhledem k tomu, že jsem nedávno založil rodinu, je omezení zdravotních rizik vůči mým nejbližším prvořadou prioritou,“ uvedl Berdych, podle kterého se virus zika v Brazílii rozšířil. Myslel založením rodiny sňatek s manželkou Ester, nebo tím znovu přiživil spekulace o tom, že je Ester těhotná?

Berdych doufá, že mu fanoušci odpustí. „Omlouvám se všem, které mé rozhodnutí zklamalo. Věřím, že když mé důvody zváží, pochopí, že jsem tak učinil s odpovědností vůči své rodině. Přeji naší reprezentaci úspěch a doufám, že přijdou příležitosti, kdy budu mít opět čest hájit na kurtu české barvy,“ dodal Berdych, který kvůli olympiádě nereprezentuje Českou republiku ve Fed Cupu. Čechům by byl přitom platný!

Stejně se k olympiádě postavila i tenistka Karolína Plíšková, která měla hrát s Berdychem mix. Kromě toho měl hrát Berdych čtyřhru se Štěpánkem a Plíšková měla nastoupit po boku Šafářové. Nyní se zjišťují možnosti, jak by ostatní hráči mohli do bojů zasáhnout.

Nominace už je totiž daná, a proto je vše o to složitější! Ve dvouhrách tak nastoupí Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Barbora Strýcová a Jiří Veselý s Lukášem Rosolem. Ve čtyřhře zůstává pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hrdecká a u mužů Rosol s Veselým. Je možné, že Šafářová bude moct nastoupit po boku Strýcové. Jak to ale bude se Štěpánkem, to zůstává otázkou. Tenisová dvojice je však první, která účast na olympiádě vzdala!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn