Už bylo na čase! Limberský odchází z reprezentace!

Limberský se loučí s reprezentací stejně jako Plašil, Lafata nebo Čech. Všem už je přes 30 let.
 Fotbal 
18. července 2016 13:46 / Facebook
To to trvalo! Fotbalista David Limberský pověsil po ostudě na evropském šampionátu ve Francii reprezentační kopačky na hřebík! Patřil tam totiž do nejhorší jedenáctky! Chtěl to přitom udělat už před mistrovstvím. Není se čemu divit, fanoušci ho do reprezentace ani nechtěli kvůli jeho nehodě v opilosti a následnému chování!

Limberský se přidal k Jaroslavu Plašilovi a Davidu Lafatovi, kteří skončili hned po šampionátu, ale také k brankáři Petrovi Čechovi, který oznámil ukončení reprezentační kariéry o něco později. „Uvažoval jsem, že skončím i před EURO, protože mi docházely síly. Nakonec jsem do Francie jel, ale turnaj se mi nepovedl a ani družstvu. Konec je o to smutnější, rád bych se loučil důstojněji,“ uvedl Limberský.

Všem, kteří skončili, je už přes 30 let. „Brzy mi bude 33 a před reprezentačním týmem je nový kvalifikační cyklus. Nechci dělit síly mezi klub a reprezentaci. Raději chci odehrát méně zápasů kvalitně než všechny průměrně,“ dodal Limberský.

O průměrném výkonu však nemůže být v jeho podání na uplynulém šampionátu ani řeč! Limberský hořel na levé obraně jako papír a soupeři si z něj většinou dělali dobrý den! Není tak divu, že byl po základních skupinách zařazen do nejhorší jedenáctky šampionátu. Byli v ní také například švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič nebo polský snipper Robert Lewandowski.

Limberský neměl v reprezentaci ani podporu fanoušků. Lidé se spíše divili, že ho Pavel Vrba do reprezentace ještě vůbec vzal. Plzeňský obránce totiž loni v opilosti boural v Praze. Po nehodě, po níž utíkal policistům, se sice omluvil, ale následně omluvu znehodnotil. V zápase totiž po vstřelené brance oslavoval napodobením řízení auta, když točil imaginárním volantem.

Limberský dostal trest skoro milion korun a v Plzni mu sebrali kapitánskou pásku. Reprezentační kouč Vrba ho vynechal z několika zápasů, ale na šampionát ho nakonec vzal. Setkalo se to s nevolí, ale i s neúspěchem!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Kateřině Sokolové místo bohatého ženicha dělají společnost rodiče

2. Začal si ex Noskové s plastikovou královnou?

3. Kamila Nývltová má novou lásku a je to vážné!

4. Joan Collins o vlásek unikla požáru svého luxusního bytu

5. Fotbalista Jiránek ji v posteli neuspokojil: Krásná Kristýna má teď celou partu!

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn