Zkolabovala známá olympijská hrdinka! Čím si získala srdce fanoušků?

Andersenová-Schiessová sotva chodila a její postava byla nahnutá na bok. Chybělo málo, aby padla k zemi, ona ale vše zvládla a dobelhala se do cíle!
 Ostatní sporty 
21. července 2016 11:10 / Facebook
I když už je to přes 30 let, sportovní svět má stále před očima její belhající se postavu do cíle! Maratónská běžkyně Gabriela Andersenová-Schiessová i přes těžkou dehydrataci vydržela a dokončila první olympijský maraton v historii. Nyní po letech však doopravdy zkolabovala!

Švýcarská olympionička letos v květnu oslavila 71 let, když to s ní seklo. I po letech a především před blížící se olympiádou však nadále zůstává velkým vzorem pro všechny sportovce, protože nevzdala v roce 1984 v Los Angeles boj, za který mohla zaplatit životem!

Tehdy se poprvé v historii olympiády běžel maratón s jeho 42 zrádnými kilometry. I když ho ovládla Američanka Joan Benoitová, nejvíce si lidé pamatují právě na Švýcarku. Tehdy měla 39 let a věděla, že olympiáda je její poslední. Proto bojovala až do posledních sil!

Dařilo se jí 35 kilometrů a běžela uprostřed startovního pole, takže se držela na 25. příčce z celkových 50 žen. Poté ji však potkala krize, se kterou se prala zbylých sedm kilometrů. Vyhlížela osvěžovací sprchu, a proto přehlédla občerstvovací stanici. Byla hodně dehydrovaná a to se na ní velice podepsalo.

Bylo totiž horko, a tak se každý závěrečný kilometr navíc projevoval na závodnici jako žádný předtím. Na stadión se žena dobelhala v hrozném stavu, protože sotva chodila a byla nahnutá na bok. Ihned se k ní vrhli lékaři, které však odehnala. Pokud by zasáhli, ze závodu by byla diskvalifikovaná.

Proto překonala veškerou bolest, kterou cítila, a doslova se dopajdala až do rovinky před cílem. Na ní se zdálo, že padne k zemi. Přesto vydržela a protnula cíl, kde se jí poté ujali lékaři. Žena byla zcela dehydrovaná a její pokožka měla v tu chvíli teplotu 41 stupňů, takže byla na pokraji sil. Po třech hodinách v nemocnici se však dala zcela do pořádku a zapsala se do dějin olympiády. Kdo půjde v jejích stopách a nenechá se ničím zastavit?
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Verešová v plavkách předvedla postavu bohyně! A prozradila svůj recept na štíhlou figuru

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Hanu Zagorovou málem smetla z pódia bouřka

2. Tohle je roztomilý synek Harryho a Meghan

3. Dočká se Jaromír Jágr někdy hokejového potomka?

4. Zpěvák No Name Igor Timko prozradil, kde letos stráví dovolenou

5. Top modelka Vojtová přiznala rozchod i novou lásku

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn