Máte smůlu, tavárišči! Za doping se na olympiádu nepodíváte!

Isinbajevová se chtěla na olympiádě vrátit na trůn ve skoku o tyči. Nejspíš však nedostane ani možnost se ukázat!
 Ostatní sporty 
22. července 2016 11:05 / Facebook
Nemyslíš, zaplatíš! Bít do hlavy se nyní mohou ruští sportovci, kvůli jejichž dopingu dostalo stopku na olympiádu celé ruské atletické družstvo! Pod pět kruhů se tak nepodívá například dvojnásobná olympijská vítězka a rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová. Ani ona neobměkčila sporotovní arbitráž, která zamítla odvolání téměř sedmi desítek sportovců proti kolektivnímu trestu mezinárodní federace!

Mezinárodní federace potrestala Rusko za obrovskou dopingovou aféru. Mnoho sportovců se odvolalo, ale arbitráž jejich odvolání zamítla. „Potvrdila se platnost pravidel, podle kterých se atleti vyloučených svazů nesmějí účastnit soutěží zastřešovaných atletickou federací,“ stojí v prohlášení arbitráže.

Rozhodnutí ovlivní i verdikt Mezinárodního olympijského výboru, který se chystá udělit Rusku sankci za zprávy nezávislé komise antidopingové agentury WDA, podle které ruské ministerstvo pět let krylo doping svých sportovců ve spolupráci s tajnou službou. Dokonce mělo zaměňovat jejich vzorky, ale nyní to všechno prasklo!

I když se do Ria de Janeira chystalo skoro 400 Rusů, země Vladimira Putina bude mít nejspíš smůlu. Rozhodnutí vyvolalo velké rozhořčení. „Pohřbili tím atletiku,“ nebrala si servítky Isinbajevová, která se na olympiádě plánovala vrátit do křesla pro královnu. Na olympiádách v Athénách a Pekingu v letech 2004 a 2008 byla zlatá, před čtyřmi lety v Londýně však dosáhla pouze na bronz. Je přitom světovou rekordmankou, když jako první přeskočila hranici pěti metrů, což po ní dokázala pouze jedna další žena. Ruska navíc drží rekord ve výši 506 centimetrů.

Není to přitom poprvé, co Rusové dostali za doping trest. Loni mezinárodní federace vyloučila ruský svaz kvůli dopingům, a proto nemohli atleti startovat v žádných mezinárodních soutěžích. Přesto se i poté našli sportovci, kteří dopovali. Své by o tom mohla vyprávět například tenistka Maria Šarapová, která na doping dojela a musí být dva roky bez tenisu!
Karel Kovka | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Nikol Buranská na fesťáku s maminkou. Vypadají jako sestry

2. Manželka Romana Vojtka chtěla být při svatbě vílou

3. Karolína Kurková je miliardářkou

4. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

5. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn