دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Česko deklasovalo silný švédský tým osmi góly!

Češi sehráli perfektní zápas proti silnému týmu Švédska
 Hokej
29. dubna 2017 17:58 / ČT
Čeští hokejisté s přehledem porazili reprezentaci Švédska na Českých hrách 8:4. Obávaný švédský tým má přitom v sestavě čtrnáct hráčů ze zámořské NHL. Češi si tak zajistili triumf v závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour.

Tým trenéra Josefa Jandače v Českých Budějovicích prohrávali 1:3, ale ve druhé třetině dokázali výsledek otočit a nakonec si připsali jednoznačnou výhru. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel kapitán Jakub Voráček, dvě branky vstřelil Radim Šimek.

Český tým začal ve vyprodané aréně aktivně a Läck ve švédské brance byl v permanenci. Horák, Krejčík ani Radil však nedokázali otevřít skóre. Ve 3. minutě ale už domácí vedli. Hanzl trefil tyč, Kundrátek však puk z ostrého úhlu pohotově dorazil a ve 40. zápase v národním týmu si připsal šestý gól. Následně mohli zvýšit Holík nebo Voráček, v koncovce ale neuspěli.

V závěru první třetiny Češi polevili a Švédové to dokázali využít. Při hře čtyři na čtyři přesnou střelou pod horní tyč vyrovnal Kempe, a 46 sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky se prosadil John Klingberg. A to ještě mezi tím Landeskog trefil tyč

Dvougólová ztráta však stejně jako proti Finsku Čechy nabudila a opět se jim podařilo duel zvrátit. Ve 31. minutě tečoval Birner střelu Řepíka od modré, a když poté Francouz předvedl skvělý zákrok proti Lindholmovi, dokonali jeho spoluhráči v rozmezí 44 sekund obrat.Nejprve v přesilové hře vyrovnal Jan Kovář a poté dorazil Voráčkovu střelu Šimek.

"Měli jsme štěstí, že jsme dali druhý gól. Potom jsme se zvedli, začali jsme hrát lepší hokej a začalo nám to tam padat. Je důležité, že jsme znovu otočili zápas, ale nemůžeme takhle hrát pořád. Stojí to hrozně moc sil," řekl Voráček.

"Ukázali jsme charakter, sílu a dokázali jsme zápas otočit. Je hezké, když prohráváte 1:3 a do třetí třetiny pak jdete s tím, že vedete 4:3. O něčem to svědčí a doufám, že v tom budeme pokračovat. Nesmíme ale zpychnout a poctivou, tvrdou prací se musíme dostat co nejdále," řekl Radim Šimek.

Zápas nakonec skončil obrovskou porážkou Švédska 8:4 a Češi si tak zajistili titul v tomto turnaji.