Česko deklasovalo silný švédský tým osmi góly!

Češi sehráli perfektní zápas proti silnému týmu Švédska
 Hokej
29. dubna 2017 17:58 / ČT
Čeští hokejisté s přehledem porazili reprezentaci Švédska na Českých hrách 8:4. Obávaný švédský tým má přitom v sestavě čtrnáct hráčů ze zámořské NHL. Češi si tak zajistili triumf v závěrečném turnaji seriálu Euro Hockey Tour.

Tým trenéra Josefa Jandače v Českých Budějovicích prohrávali 1:3, ale ve druhé třetině dokázali výsledek otočit a nakonec si připsali jednoznačnou výhru. Čtyřmi asistencemi se na tom podílel kapitán Jakub Voráček, dvě branky vstřelil Radim Šimek.

Český tým začal ve vyprodané aréně aktivně a Läck ve švédské brance byl v permanenci. Horák, Krejčík ani Radil však nedokázali otevřít skóre. Ve 3. minutě ale už domácí vedli. Hanzl trefil tyč, Kundrátek však puk z ostrého úhlu pohotově dorazil a ve 40. zápase v národním týmu si připsal šestý gól. Následně mohli zvýšit Holík nebo Voráček, v koncovce ale neuspěli.

V závěru první třetiny Češi polevili a Švédové to dokázali využít. Při hře čtyři na čtyři přesnou střelou pod horní tyč vyrovnal Kempe, a 46 sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky se prosadil John Klingberg. A to ještě mezi tím Landeskog trefil tyč

Dvougólová ztráta však stejně jako proti Finsku Čechy nabudila a opět se jim podařilo duel zvrátit. Ve 31. minutě tečoval Birner střelu Řepíka od modré, a když poté Francouz předvedl skvělý zákrok proti Lindholmovi, dokonali jeho spoluhráči v rozmezí 44 sekund obrat.Nejprve v přesilové hře vyrovnal Jan Kovář a poté dorazil Voráčkovu střelu Šimek.

"Měli jsme štěstí, že jsme dali druhý gól. Potom jsme se zvedli, začali jsme hrát lepší hokej a začalo nám to tam padat. Je důležité, že jsme znovu otočili zápas, ale nemůžeme takhle hrát pořád. Stojí to hrozně moc sil," řekl Voráček.

"Ukázali jsme charakter, sílu a dokázali jsme zápas otočit. Je hezké, když prohráváte 1:3 a do třetí třetiny pak jdete s tím, že vedete 4:3. O něčem to svědčí a doufám, že v tom budeme pokračovat. Nesmíme ale zpychnout a poctivou, tvrdou prací se musíme dostat co nejdále," řekl Radim Šimek.

Zápas nakonec skončil obrovskou porážkou Švédska 8:4 a Češi si tak zajistili titul v tomto turnaji.