Plíšková po nevydařeném turaji Prague Open zvítězila v Madridu.

Karolína Plíšková vyhrála první zápas v Madridu po nedávném nevydařeném turnaji v Praze!
 Tenis
06. května 2017 22:28 / AP
Po nevydařeném zápase na antukovém turnaji v pražské Stromovce, vyšel Karolíně Plíškové první zápas v Madridu. Světová trojka porazila ukrajinskou tenistku Lesju Curenkovou 7:6, 2:6 a 6:2.

Zatímco na prvního máje před českými fanoušky Plíšková vypadla v úvodním kole s Italkou Camilou Giorgiovou, dnes vyřadila Curenkovou, i když nepředvedla nijak oslnivý výkon. Ukrajinka, jež ve Stromovce také prohrála první duel a na vítězství čeká už dva měsíce, zdržela českou favoritku na kurtu dvě hodiny a deset minut.

Plíšková začala brejkem a náskokem 3:0, pak ještě vedla 5:2, ale v devátém gamu přišla o servis a set zachránila až v tie-breaku (7:5). Ve druhé sadě se nemohla opřít o servis a po výsledku 2:6 slyšela od kouče Davida Kotyzy, aby hrála agresivněji.

Od poloviny rozhodující sady už byla česká jednička jasně lepší a na antuce si vyrovnala letošní bilanci na 2:2.