دانلود فیلم دانلود فیلم اخبار فیلم و سریال دانلود آهنگ جدید خرید vpn خرید کریو خرید کریو خرید vpn خرید vpn Google

Češi předvedli parádní obrat před koncem třetí třetiny! Zdolali Finsko 4:3 na Mistrovství světa

Skvělý zvrat před koncem utkání dokončil Hanzl vítěznou brankou v první sérii nájezdů
 Hokej
08. května 2017 00:46 / ČT
Česká reprezentace porážkou Finska 4:3 slaví již své druhé vítězství na letošním Mistrovství světa. Utkání nezačalo pro český tým nejlépe, když Finové vedli ke konci první třetiny 3:0 a tento stav provázel utkání až do začátku třetí třetiny. Ve 48. minutě však nastal obrat po gólu Horáka a v 59. minutě bylo vyrovnáno. V nájezdech rozhodla vítězná branka Hanzla hned v první sérii.

V první třetině se prosadili Valtteri Filppula, Topi Jaakola, Ville Lajunen a Finsko vedlo 3:0. Trenér Jandač se pokusil oživit hru změnami v sestavě, do hry nasadil i třináctého útočníka Hyku, k obratu to ale dlouho nevedlo. Od druhé třetiny navíc ze zápasu odstoupil kapitán Voráček, kterého v první části fauloval Osala. Nehrál už ani obránce Kundrátek, který byl na ledě v době úvodních dvou inkasovaných branek.

Náskok Finů mohl po přečíslení snížit Kovář, ale neprosadil se přes finskou obranu. Češi nakonec střelecké trápení prolomili. Korpisalo nejrpve při přesilovce vychytal Kováře, ale na Horákovo zakončení ve 48. minutě již nestačil. Do gólové šance se dostal také Hanzl, trefil ale jen tyčku.

Vytrvalý český tým ale přesto dokázal v závěru útkání rychlou akcí vyrovnat. V 58. minutě snížil na 2:3 pěknou ranou Gudas a za 23 sekund se prosadil i Kovář, jenž využil Pastrňákovu aktivitu. Pak už šlo utkání do prodloužení, v němž mohl rozhodnout Aho, Mrázek však jeho brejk zlikvidoval. Gólman Detroitu se předvedl i při nájezdech, v nichž nekapituloval. Korpisala překonal hned první českých exekutor Hanzl.