Česko vyhrálo nad Francií 5:2 a připsalo si již páté vítězství na mistrovství světa!

Dvěma góly prostřelil francouzského gólmana Řepík.
 Hokej
14. května 2017 19:03 / ČT
Česká hokejová reprezentace na letošním mistrovství světa porazila Francii 5:2 a dostala se tak s 13. body krok od postupu do čtvrtfinále.

Reprezentační tým trenéra Josefa Jandače si připsal vítězstvím na Francií 5:2 již 13 bodů, které by měly stačit k postupu do čtvrtfinále. Poslední soupeř českého týmu v základní části turnaje bude Švýcarsko.

Dvakrát dnes obelstil francouzského brankáře Řepík. Další góly si připsal David Pastrňák, Jan Rutta a Tomáš Zohorna. Standardně perfektní výkon předvedl český brankář Pavel Francouz, který v rámci šampionátu inkasoval pouze tři branky.

Francouzi zápas začali aktivně a v úvodu se dostali do několika pěkných šancí, proměnit však nedokázali díky pohotovosti českého gólmana. Naopak český tým využil přesilovou hru a dostal se do vedení po gólu Pastrňáka, který si připsal svůj první gól na mistrovství.

Do veliké šance se dostal da Costa, ale svou sólovou akci neproměnil. Francouzský tým se mohl dostat i do vedení, ale v přesilovkách, kdy hráli Francouzi dokonce 50 vteřin pět na tři, však žádnou z šancí nedokázal proměnit.

Řepík se po návratu z trestné lavice dostal do brejku a jeho tečovaná střela skončila za zády Hardyho. Krátce poté, ve 34. minutě zápasu se dostal do akce Dame Malka, který však nedokázal Francouze obelstít.

Ve 48. minutě definitivně rozhodl Řepík, který přidal čtvrtý český gól. Blížící se české vítězství neohrozil ani Rousselův gól, který přišel o dvě minuty později. V závěru ještě přidal pátý gól do prázdné branky Zohorna.