Prohra české hokejové reprezentace! Česko–Švýcarsko 1:3.

Český tým tvrdě narazil na švýcarskou obranu a nedokázal se prosadit
 Hokej
16. května 2017 18:59 / ČT
Český hokejový ukončil základní skupinu B utkáním se Švýcarskem, ve kterém utrpěl porážku 1:3. Svěřenci trenéra Josefa Jandače, nyní vyčkávájí na své pořadí ve skupině o kterém rozhodne utkání Finsko–Kanada. Soupeřem českého týmu ve čtvrtfinále bude tedy Rusko, nebo USA.

Jediný český gól proti švýcarskému týmu vstřelil Roman Červenka. Naopak českého brankáře Petra Mrázka překonali svými střelami Vincent Praplan, Reto Suri a Damien Brunner.

Švýcarsko utkání odstartovalo velmi aktivně a již v polovině druhé minuty se dostalo do vedení střelou Vincenta Praplana. Českému týmu scházela dynamika a nebyl schopen se příliš prosadit přes tvrdou švýcarskou obranu. V přesilovce mohl vyrovnat Červenka, ale nedokázal zakončit.

Ve druhé třetině měli Švýcaři mnoho šancí, proměnit však také nedokázali. Zvrat přišel v 29. minutě, když Mrázek nezastavil Suriho ráznou střelu od modré.

Českému týmu se podařilo v závěru druhé třetiny snížit na 1:2 po akci Pastrňáka a Červenky. Povzbuzený český tým se následně dostával do gólových šancí, ale švýcarský brankář byl pokaždé připraven.

Třetí gól švýcarské reprezentace v 53. minutě však dnešní utkání rozhodl. Češi se již nedokázali prosadit přes švýcarské obránce a větší akci se jim nepodařilo vytvořit ani během závěrečné power play.