Český volejbalový tým v úvodu kvalifikace na mistrovství světa deklasoval Severní Irsko

Český tým předvedl v kvalifikačním zápase rozhodnou a aktivní hru
 Ostatní sporty
24. května 2017 13:46 / Archiv
Čeští volejbalisté si připsali suverénní vítězství nad Severním Irskem 3:0 na sety. Irům, kteří si připsali jen 29 bodů tak nedali větší šanci.

Pouze devětadvacet bodů nechali soupeři čeští volejbalisté v úvodním klání kvalifikace na mistrovství světa v Karlových Varech. Potvrdili tak svou roli favorita a Severní Irsko deklasovali 3:0 po setech 25:16, 25:7 a 25:6.

Tým španělského trenéra Miguela Falscy se střetně ve čtvrtečním utkání se silným týmem Švédska. Ve skupině je pak čeká Španělsko, Kypr a na závěr Finsko.

"Bylo to dobré rozehrání a nejtěžší bylo udržet koncentraci. Každý si zahrál. Turnaj pro nás začíná dalším zápasem," řekl Falasca v rozhovoru pro Českou televizi.

Irové dokázali bodovat pouze v prvním setu díky častým chybám českého týmu. Český tým měl však po celé utkání jasně navrch a nedal soupeři příliš mnoho šancí. "Zápas jako proti Severnímu Irsku je dobrý na to, abychom se rozehráli a byli připraveni na těžší zápasy," řekl devatenáctiletý smečař Donovan Džavoronok.

V druhém setu již však čeští volejbalisté nedali soupeři nejmenší šanci a prosadili se téměř všichni hráči. "Zápas jako proti Severnímu Irsku je dobrý na to, abychom se rozehráli a byli připraveni na těžší zápasy," řekl devatenáctiletý smečař Donovan Džavoronok.

"Takový zápas ve své kariéře nepamatuji. Bylo to o hlavách, abychom zvládli vstup do turnaje, a dál už to bude o něčem jiném," sdělil kapitán Aleš Holubec.