Nejvíc si rozumím s Barošem!

Vztah s Anetou Vignerovou je už minulostí
 Fotbal 
25. července 2013 00:40 / zdroj: inStory.cz
Tomáš Ujfaluši mluví pěti jazyky. Takže to by v tom byl čert, aby si s někým nerozuměl…

Tomáši, co si myslíte o současném českém fotbalu?
Obecně lze říct, že český fotbal není tak špatný, jak ho někdy média prezentují. Problém je v tom, že třeba současné výsledky reprezentace jsou stále srovnávány s výkony a úspěchy výjimečné generace kolem Nedvěda, Poborského, Šmicera atd. Sám jsem do jejich týmu patřil a v roce 2004 jsme měli jedno z nejsilnějších mužstev na světě. Ale to není samozřejmost. Je třeba dál vychovávat mladé hráče, motivovat je a vytvářet jim vhodné podmínky. Fotbal je globální sport a konkurence v něm panuje veliká. Nicméně poslední výsledky juniorských reprezentací na velkých turnajích v roce 2011, úspěch českého mistra Viktorie Plzeň v Champions League a postup reprezentace na Euro dokazují, že potenciál stále máme.

Která z etap vašeho fotbalového života pro vás znamenala největší přínos?
Bezpochyby šlo o působení v Atlétiku Madrid. Získali jsme dva poháry, Evropskou ligu a Superpohár. Odehrál jsem tam skvělé tři roky. Pyšný jsem však i na svůj poslední rok v Istanbulu, který se povedl. Odehrál jsem všechny zápasy a stal se kapitánem týmu. Toho si moc vážím.

Kdo je vaším hráčským vzorem a kdo trenérským?
Hráčský vzor jsem úplně neměl, ale líbil se mi třeba Lothar Matthäus, momentálně si užívám hru dvojice Pepe – Sergio Ramos z Realu. Trenérskými vzory jsou Karel Brückner a Cesare Prandelli.

Jste ve věku, kdy se sportovci začínají poohlížet i po jiných oblastech, kterým by se mohli věnovat? Co by vás zajímalo?
Rád bych zůstal ve fotbalovém prostředí. Dokonale ho znám jako hráč a to, že jsem mohl působit v nejlepších evropských soutěžích a kvalitních klubech, mi pomohlo získat i spoustu dalších zkušeností. Hodně o tom hovořím se svým agentem Daliborem Lacinou a po skončení mé hráčské kariéry bychom rádi pracovali spolu. Teď chci ale ještě aktivně hrát.

A jak dlouho se ještě chcete věnovat kariéře fotbalisty?
Minimálně další dva roky.

V Česku jste se onehdy ukázal na prezentaci značky Gillette, jejíž jste tváří. Co vás přimělo kývnout na tuto nabídku?
Tahle značka se už stala symbolem sportu a mužské elegance. Je pro mě ctí být jejím reprezentantem vedle špičkových sportovců z různých odvětví. Gillette je synonymem kvality. Strojek je šetrný k pokožce, má snadný skluz a ostré břity. Na značce se mi líbí to, jak neustále přichází s novými inovacemi a vychytává každou maličkost, aby se přizpůsobila různým tvářím. Nespojil bych se se značkou, které nevěřím.
Vítek Koldinský | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn