Djokovič je gentleman nejen v životě, ale i na kurtu. Berdycha uchránil před obrovskou potupou!

Novak Djokovič potvrdil, že je skutečný šampion.
 Tenis 
05. října 2014 14:28 / Foto: lev radin / Shutterstock.com
Dostat dva kanáry ve finálovém zápase jednoho z nejprestižnějších turnajů, to se jen tak nevidí. Český tenista Tomáš Berdych (33) si ve finále turnaje v čínském Pekingu uřízl pořádnou ostudu. Na kurtu předváděl výkon hodný tenisového školáka a jen díky velkorysosti svého soupeře a světové jedničky neodešel s absolutním debaklem.

Přitom v semifinále předvedl Berdych výborný výkon proti slovenské senzaci Martinu Kližanovi a zdálo se, že srbskou tenisovou ikonu potrápí. Diváci v Pekingu ale nejspíš nevěřili svým očím. S hrou, jakou předvedl Berdych proti Djokovičovi, se totiž soupeřům z nejlepší desítky nemůže rovnat.

Víc než samotná hra však zaujalo gesto Novaka Djokoviče v závěru zápasu. Za rozhodnutého stavu 6:0 a 5:0 podával Djokovič na královské vítězství v zápase. Jenomže pak záměrně kazil své podání, jen aby umožnil Berdychovi získat alespoň gam. Sympatické gesto od Srba sice vyvolalo bouřlivé ovace v hale, nicméně rozzlobilo sportovní sázkaře. Ti na základě předvedené hry očekávali vítězství favorita s dvojitým kanárem a záměrně odevzdaný Djokovičův servis některé z nich připravil o desítky tisíc korun.

Nicméně, český hráč sportovní gesto příliš neocenil, a ještě se pokusil využít malou naději na obrat v zápase. I za cenu toho, že v jednom případě zpochybnil správný výrok rozhodčích. Nakonec Novak Djokovič nenechal nic náhodě a při dalším podání už si své vítězství pohlídal. Zápas nakonec skončil sice zahanbujícím, leč přijatelnějším výsledkem 6:0, 6:2.

Tomáš Berdych se nyní musí oklepat z nejhorší finálové prohry ve své dosavadní kariéře. Možná mu až za několik dní dojde, jak velkoryse se k němu jeho soupeř zachoval.
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Fanynky šílí! Americký herec Channing Tatum sdílel svou nahatou fotku ze sprchy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Olga Matušková uctila na Vyšehradě památku Waldemara Matušky

2. Kateřina Kornová vyrazila se synem na dovolenou

3. Pamatujete slavné duo Kamélie? Takhle dnes zpěvačky vypadají

4. Zpěvačka Marcela Březinová strávila dětství v klášterní škole v Africe. Jak na to vzpomíná?

5. Taťána Gregor Brzobohatá si do kavárny nosí vlastní hrnek

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn