Kdy vstoupí Bouma do Jablonce?

Miroslav Pelta (vlevo) s předsedou UEFA Michelem Platinim. Do vyšších funkcionářských pater již nakouknul, teď by chtěl prorazit se svým milovaným klubem.
 Fotbal 
18. prosince 2014 15:24 / fotbal.cz
Je až s podivem, jak se donedávna finančně průměrný klub v posledním půlroce rozmachuje a nenasytně pošilhává po nejtalentovanějších fotbalistech. FK Baumit Jablonec, nebo-li Peltovo.

Buď předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta, který jablonecký klub vlastní, nakopl někde na dvorku zlatou žílu, nebo narazil na naditou portmonku a dokázal ji rozevřít. Pochopitelně, že „b“ je správně.

Ta rozevřená portmonka prý patří multimilionáři Petru Boumovi. Ten pohádkově zbohatl na prodeji sázkové kanceláře Fortuna a následně se věnoval elektronickým ruletám a automatům, a tuto svoji síť firem pak rovněž prodal. Odhaduje se, že na tomto prodeji mohl vydělat až 900 milionů korun.

A právě Bouma by měl finančním krytím stát za některými přestupy, které Pelta udělal již v létě, kdy se rozhodl z Jablonce vybudovat silný tým pro evropské poháry a schopný konkurovat Spartě a Plzni. Na sever Čech v létě přišli Hrubý, Mišůn, Pernica, Romera, Hübschman, Pospíšil, Mingazov, Jun.

Boumovy peníze podle všeho stojí i za posledními zimními přestupy talentovaných mladíků Masopusta a Greguše, za které Severočeši vysázeli 20 milionů korun.

„Suma za Masopusta byla velká a z vlastního bychom si ho asi pořídit nemohli. Nezastírám, že jeden z potencionálních akcionářů se už podílel na jeho nákupu,“ uvedl Pelta.

Ve fotbalových kuloárech se šušká, že právě Bouma je oním člověkem, který poskytuje Jablonci půjčky na nákup hráčů. Že to nedělá jen tak z čisté lásky k severočeskému klubu je nasnadě. Je zřejmě jen otázkou času, kdy získá akcie klubu. Ostatně silného spoluhráče by si Pelta přál, již to avizoval v souvislosti se svými nedávnými narozeninami, že by to byl pro něho nejhezčí dárek.

Vstup movitého akcionáře do klubu se zatím nezdařil, tedy alespoň ne oficiálně. „Ale jednání jsou intenzivní,“ říká první muž českého fotbalu. „Chceme se koncentrovat na absolutní top hráče z české ligy. Před jarem jsme pořád ve hře,“ dává Pelta jasně najevo, že to s útokem na titul myslí vážně.

K tomu však nutně potřebuje ekonomicky silného partnera.
◼ redakce sport / inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Karel Gott sdílel foto z tajné oslavy narozenin! Co fanouškům vzkázal?

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Karolína Kurková je miliardářkou

2. Karel Gott už za pár dní vystoupí na festivalu i s rockovou kapelou Europe

3. Andrea Pomeje vyváděla a vykloubila si koleno

4. České Spajsky slaví 20 let. Skoro se nezměnily

5. Ivana Jirešová už měla dvě dovolené. Jaká je ale její vysněná destinace?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn