Čeští házenkáři převálcovali Island poměrem třídy!

Petr Štochl (vlevo) a Filip Jícha (vpravo) se v zápase s Islandem nejvíce zasloužili o to, že naděje na postup ještě nezhasla.
 Ostatní sporty
23. ledna 2015 04:25 / Ilustrační foto Facebook
To už nečekal ani největší optimista! Čeští házenkáři na světovém šampionátu v Kataru porazili o 11 branek favorizovaný Island a stále živí šance na postup. Kanonýr Jícha se blýskl jedenácti trefami.

Přesné trefy někdejšího nejlepšího házenkáře světa Jíchy a skvělý výkon brankáře Petra Štochla byly základní stavební kameny k výhře České republiky nad Islandem 36:25. Češi tak vyhráli poprvé na mistrovství po prohře nad Francií, Švédskem a Egyptem.

Český tým držel otěže zápasu pevně v rukou hned od úvodu. Islanďany totiž zaskočil taktický tah trenérské dvojice Jan Filip a Daniel Kubeš, kteří poslali obávaného Jíchu na pivota, přestože je levá spojka. Než se stačili soupeři vzpamatovat, už si museli vzít oddechový čas po osmi minutách hry, kdy prohrávali 8:3.

Ani to však Čechům nevzalo vítr z plachet a šli vstříc výhře. Nejvíce se dařilo Jíchovi, který jen za první poločas nasázel osm branek a celkově jedenáct. Družstvo držel také výtečný brankář Štochl, který přiváděl Islanďany k šílenství. I díky tomu byl do poločasu náskok desetibrankový.

Po změně stran sice nejprve soupeř snížil díky dvojnásobné přesilovce, ale Češi nakonec utekli na jedenáctibrankový rozdíl.

Tím se Jícha a ostatní přiblížili postupu. K tomu však musí porazit poslední Alžírsko a Island nesmí vyhrát nad Egyptem.