Berdych zostudil Nadala! Nadělil mu kanára a je v semifinále Australian Open

To se povedlo! Berdych udolal Nadala a ještě mu nadělil kanára.
 Tenis 
27. ledna 2015 09:53 / Facebook
Skoro po deseti letech se dočkal. Tomáš Berdych s Rafaelem Nadalem sbíral jenom prohry. Měl jich už 17 v řadě. Vše se ale změnilo ve čtvrtfinále Australian Open, kdy Čech Španělovi vrátil vše i s úroky. Ve třech setech mu totiž jednou nadělil kanára a vyřadil ho 6:2, 6:0 a 7:6.

Nadal po loňském zranění nehraje, na co jsou jeho fanoušci zvyklí. A toho rozjetý Berdych pořádně využil. Na výhru čekal od roku 2006, kdy Nadala přemohl v Madridu. Od té doby s ním prohrál sedmnáctkrát v řadě. „Začal jsem výborně a držel jsem se plánu. Snažil jsem se hrát co nejkratší výměny, což se dařilo. Je skvělé ukončit zápas ve třech setech a pokračovat. Mým cílem je vrchol. Cítím se silný, ale jdu krok za krokem,“ řekl Berdych.

V zápase se mu dařil servis, byl útočný. Získal 46 vítězných míčů, soupeř pouhých 25. Berdych udělal 21 chyb, což bylo o pět méně než Nadal.

Senzace přišla ve druhé sadě, kdy Berdych uštědřil bývalé světové jedničce kanára. To Nadal zažil na grandslamu teprve potřetí v kariéře a poprvé od roku 2006. Ostuda možná Španěla probrala a ve třetím setu se zlepšil. Byl vyrovnaným hráčem, a proto se rozhodovalo až v tie-breaku. V něm Nadal odvrátil několik mečbolů, ale Berdych ho nakonec udolal.

„S Nadalem musíte hrát až do konce bez ohledu na skóre, protože je to velký bojovník a nikdy se nevzdává,“ byl si vědom Berdych. I když nevyužil některé mečboly, nenechal se tím rozhodit. „Byl jsem klidný a spoléhal jsem na své zbraně,“ řekl Berdych, který hraje první granslamový turnaj pod vedením nového trenéra Daniela Vallverdua z Venezuely.

Soupeřem Berdychovi bude některý ze dvojice Andy Murray nebo Nick Kyrgios.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sexy moderátorka si brutálně spálila své silikony. I pohled na ně bolí!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Pořiďte si tělo snů a ušetřete 17 000 Kč!

2. Nikol Moravcová ukázala bříško těsně před porodem

3. Letní menu restaurace Bistro Kaprova spojuje středomoří s asijskými dálavami

4. Sandra Parmová prozradila, jaké povolání chtěla mít jako malá

5. Jan Révai přišel o další kšeft. V Krejzových ho střídá Dolanský

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn