Berdych zostudil Nadala! Nadělil mu kanára a je v semifinále Australian Open

To se povedlo! Berdych udolal Nadala a ještě mu nadělil kanára.
 Tenis 
27. ledna 2015 09:53 / Facebook
Skoro po deseti letech se dočkal. Tomáš Berdych s Rafaelem Nadalem sbíral jenom prohry. Měl jich už 17 v řadě. Vše se ale změnilo ve čtvrtfinále Australian Open, kdy Čech Španělovi vrátil vše i s úroky. Ve třech setech mu totiž jednou nadělil kanára a vyřadil ho 6:2, 6:0 a 7:6.

Nadal po loňském zranění nehraje, na co jsou jeho fanoušci zvyklí. A toho rozjetý Berdych pořádně využil. Na výhru čekal od roku 2006, kdy Nadala přemohl v Madridu. Od té doby s ním prohrál sedmnáctkrát v řadě. „Začal jsem výborně a držel jsem se plánu. Snažil jsem se hrát co nejkratší výměny, což se dařilo. Je skvělé ukončit zápas ve třech setech a pokračovat. Mým cílem je vrchol. Cítím se silný, ale jdu krok za krokem,“ řekl Berdych.

V zápase se mu dařil servis, byl útočný. Získal 46 vítězných míčů, soupeř pouhých 25. Berdych udělal 21 chyb, což bylo o pět méně než Nadal.

Senzace přišla ve druhé sadě, kdy Berdych uštědřil bývalé světové jedničce kanára. To Nadal zažil na grandslamu teprve potřetí v kariéře a poprvé od roku 2006. Ostuda možná Španěla probrala a ve třetím setu se zlepšil. Byl vyrovnaným hráčem, a proto se rozhodovalo až v tie-breaku. V něm Nadal odvrátil několik mečbolů, ale Berdych ho nakonec udolal.

„S Nadalem musíte hrát až do konce bez ohledu na skóre, protože je to velký bojovník a nikdy se nevzdává,“ byl si vědom Berdych. I když nevyužil některé mečboly, nenechal se tím rozhodit. „Byl jsem klidný a spoléhal jsem na své zbraně,“ řekl Berdych, který hraje první granslamový turnaj pod vedením nového trenéra Daniela Vallverdua z Venezuely.

Soupeřem Berdychovi bude některý ze dvojice Andy Murray nebo Nick Kyrgios.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Janek Ledecký musel bránit své ženy

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Fotbalista Jeřábek chce do Itálie

2. SOUTĚŽ: Vyhrajte luxusní vlasové produkty od Tomáše Arsova

3. Eva Holubová si pořídila dům na Sicílii

4. Vanda Hybnerová o Velikonocích smaží řízky pro celou vesnici!

5. Michal David to se svým vnukem rozjel na Kanárech

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn