Šafářová má na dosah ruky titul na Australian Open ve čtyřhře

Získá Lucie Šafářová náplast pro české fanoušky ženského tenisu? O titul ve čtyřhře se pokusí s americkou kolegyní Mattekovou-Sandsovou.
 Tenis 
28. ledna 2015 10:26 / Facebook
Možná by někteří ve finále čtyřhry Australian Open čekali po opětovném spojení spíš Češky Hlaváčkovou a Hradeckou, avšak ty vypadly. Česká republika ale nebude bez účasti ve finále. Lucie Šafářová se se svou kolegyní Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou popere v pátek o titul s Číňankou Ťie Čeng a Chan Yung-Jan s Tchaj-wanu.

Právě Číňanka s Tchajwankou vyřadily v semifinále další Česku Barboru Záhlavovou-Strýcovou s Nizozemkou Michaellou Krajicekovou. A proto jim může Šafářová vrátit za kolegyni vše i s úroky.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou měly v semifinále lehkou práci. Nejprve nadělily Julii Görgesové a Anně-Leně Grönefeldové kanára. Potom Němky kvůli nemoci Görgesové zápas skrečovaly.

Česká republika má ve finále čtyřhry žen na Australian Open zástupkyni po dvaceti letech. Naposledy se v něm objevila Jana Novotná, která v roce 1995 získala titul se Španělkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou. Dosáhne na titul tentokrát Šafářová? Po vypadnutí Petry Kvitové v singlu i s dalšími Češkami a po vyřazení Hlaváčkové s Hradeckou v deblu by to byla dobrá náplast pro české fanoušky ženského tenisu.

Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká se objevily na Australian Open po delší odmlce. Hráčky se však v minulosti těšily z mnoha úspěchů a cenných skalpů. Poté se však rozešly a každá hrála s někým jiným. Až loni se opět sešly ve čtyřhře v reprezentaci České republiky při Fed cupu. A teď to daly znovu dohromady. Je tedy jen otázkou času, kdy se opět sehrají a budou nahánět strach i největším soupeřkám.
René Kekely | inStory.cz
Komentáře
NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Nejčtenější články

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sexy moderátorka si brutálně spálila své silikony. I pohled na ně bolí!

Zprávy

Chaos kolem brexitu a irský bolehlav

Krimi

Kvůli frajeřině málem přišel mladík o život. Zřítil se z třetího patra

1. Pořiďte si tělo snů a ušetřete 17 000 Kč!

2. Nikol Moravcová ukázala bříško těsně před porodem

3. Letní menu restaurace Bistro Kaprova spojuje středomoří s asijskými dálavami

4. Sandra Parmová prozradila, jaké povolání chtěla mít jako malá

5. Jan Révai přišel o další kšeft. V Krejzových ho střídá Dolanský

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn