Berdych to pěkně slízl od Murrayho snoubenky. Nazvala ho českou ku...

Je konec. Tomáš Berdych na Australian Open na finále nedosáhl.
 Tenis
29. ledna 2015 19:20 / Facebook
Jako pravá dáma se projevila snoubenka anglického tenisty Andyho Murrayho Kim Sears, která při semifinále Australian Open nazvala Tomáše Berdycha českou ku... Murray navíc Berdycha přemohl a ukončil jeho působení na turnaji.

Tak to se opravdu nepovedlo. Tomáš Berdych na Murrayho nevyzrál, přestože ho na zápas připravoval Murrayho bývalý kouč Daniel Vallverdu. První set se podařil lépe Berdychovi, který ho vyhrál v tie-breaku 7:6. To ale bylo z jeho strany vše.

V první sadě se zároveň odehrála i zajímavá situace, kdy televizní kamery zachytily Searsovou, když Murrayho využitý breakbol komentovala slovy: Tady to máš, ty zasra-á česká … a doplnila hanlivé slovo začínající na písmenko k, které se používá pro lehké děvy.

Od druhého setu patřil zápas zcela Murraymu. České jedničce nadělil ihned kanára a pak už to šlo s Berdychem z kopce. Další sety prohrál 3:6 a 5:7. „Jsem nešťastný a bez nálady. Jsem zklamaný, že jsem ten zápas prohrál,“ uvedl Berdych.

Před zápasem hodně sázel na svého nového trenéra Daniela Vallverdu z Venezuely, který dřív působil právě u Murrayho. Jeho taktice i plánu přisuzoval čtvrtfinálovou výhru nad Nadalem. Na Murrayho to ale nestačilo. Berdych se tak s Australian Open rozoučil a zůstal před branami finále.