Jarda a jeho šibenice! Jágr útočí na první pětku historických střelců NHL

Jágr atakuje nejlepší pětku nejlepších střelců historie NHL.
 Hokej
01. února 2015 13:48 / Facebook
Jaromír Jágr to má v ruce. V zápase NHL v dresu New Jersey Devils zaznamenal další branku proti Floridě Pantheres, když vymetl horní růžek klece. Na páté místo v historické tabulce střelců NHL mu schází už jen dvě trefy.

Pátý hráč historické tabulky střelců Phil Esposit vypadne z první pětky nejspíš brzy. Jágrovi totiž stačí dát dvě branky, aby ho odsunul na šesté místo. Proti Floridě zaznamenal už svůj 715. gól v NHL.

Ďáblové přitom vyslali na branku panterů pouhých čtrnáct střel. Neuvěřitelně nízký počet jim přesto stačil k výhře, když šance dokázali efektivně využít. Vytěžili z nich tři branky a připsali si výhru 3:1. Skóre otevřel právě český útočník.

Stalo se tak v desáté minutě první třetiny, kdy se Jágr předvedl při své typické akci. Z rohu kluziště si najel do středu a zápěstím umístil puk za záda brankáře. Tohle už hokejoví fanoušci viděli tolikrát, ale stále se to neomrzí.

V patnácté minutě zvyšoval na 2:0 Cammalleri. Skóre se měnilo až v samotném závěru. Dvě minuty před koncem se trefil domácí Bernier a v poslední minutě kosmeticky upravil výsledek Pirri, který zaznamenal jediný čestný úspěch hostů.